www.parafia.kalinowe.pl


Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Jutro Wigilia ostatnie roraty w tym roku o godz. 6.00 . Od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wieczorem zbierzmy się w gronie Rodziny przy wigilijnym stole, by nikt w tym szczególnym dniu nie pozostał sam. Pamiętajmy o sąsiadach, którzy będą przeżywać ten dzień w samotności. Wszystkich zapraszamy na uroczystą Pasterkę o północy.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 23 grudnia.
 
Po Mszach św. w zakrystii można jeszcze nabyć poświęcone opłatki wigilijne.
 
Jutro odprawimy o godz. 6.00 ostatnie roraty w tym roku. 
Od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie spowiedzi jutro przed południem w naszym kościele. Nie będzie również Mszy św. wieczornej o godz.18.30.
Wieczorem zbierzmy się w gronie Rodziny przy wigilijnym stole, by nikt w tym szczególnym dniu nie pozostał sam. Pamiętajmy o sąsiadach, którzy będą przeżywać ten dzień w samotności.
 
Wszystkich zapraszamy na uroczystą Pasterkę o północy.
Składka na pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia w Archidiecezji Krakowskiej. 
 
W Boże Narodzenie oraz w II dzień Świąt – Świętego Szczepana, Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. W Święto Świętego Szczepana składka przeznaczona będzie na UPJP II w Krakowie.
 
Decyzją ks. Kardynała Stanisława Dziwisza ks dr Andrzej Caputa pracujący w naszej parafii przez ostatnie 5 lat został mianowany proboszczem i objął urząd w dniu dzisiejszym w par. Św. Klemensa w Trzemeśni k. Myślenic. Dziękujemy księdzu Andrzejowi za posługę w naszej parafii, za prowadzenie grup parafialnych i życzymy Błogosławieństwa Bożego w nowej posłudze duszpasterskiej.
 
Od 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Plan kolędy został umieszczony w gazecie parafialnej. W związku z przenosinami, ulegnie zmianie wizyta duszpasterska na os. Kombatantów, gdzie miał iść z wizytą ks. Andrzeja. Na chwile obecną nie będzie kolędy 29 grudnia w bloku nr 7 na os. Kombatantów oraz 5 i 6 stycznia w bloku nr 14 na os. Kalinowym. Odwiedziny z kolędą w wyznaczonych blokach do dnia 6 stycznia pozostają  bez zmiany.  
 
Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby naszej świątyni w minioną niedzielę podczas składki inwestycyjnej. Złożono w kopertach oraz na tacę w sumie 24.600 zł.
 
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 
Do nabycia ostatni w tym roku nr naszej parafialnej gazety w W Rodzinie Józefa, a w nim m.in. program wizyty duszpasterskiej kolędy. Dzisiaj otrzymamy podwójne numery prasy katolickiej stąd też cena czasopisma będzie droższa. W Przewodniku katolickim płyta z tradycyjnymi kolędami w wykonaniu Poznańskich słowików. 
 
W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Zofia Nowak 
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie. 
 

Różne

Serdecznie zaopraszamy do lektury ostatniego numeru naszej parafialnej gazety "W Rodzinie Józefa". Przeczytać można m.in o tym: Co symbolizuje ikona Chrystusa z Cefalu...
Chcesz wiedzieć z jakich rejonów Polski pochodzą księża pomagający w duszpasterstwie w naszej parafii? Co to jest duchowa adopcja Kapłanów? Gdzie wyjeżdażają nasi parafianie tak...
W pierwszym numerze powakacyjnym "W Rodzinie Józefa" możemy zapoznać się z podstawowymi informacjami o życiu naszej parafii. Zmiany jakie nastąpiły wśród Sióstr...
Węglówka k. Wiśniowej to niezwykłe miejsce. Nie dlatego, że księża Sercanie prowadzą tam parafię z bardzo ładnym kościołem i – wybudowanym zaraz obok – przytulnym, drewnianym domem rekolekcyjnym, do...
Najbliższe wydarzenia, które czekają nas na przełomie listopada i grudnia! Będzie się działo! Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do przyjścia na spotkania. Zobaczycie i nie pożałujecie! Poniżej...
Co można robić w październikowy weekend? Jedni wolą wyspać się, odpocząć, inni chcą posiedzieć przed komputerem. My, czyli dziewięciu animatorów wspólnoty oazowej na os. Kalinowym, postanowiliśmy...

Oaza

Galeria

Informacje