Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła, 02.06.2024

 1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Z racji I niedzieli miesiąca, dzisiaj po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież oazową.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy oraz piękną oprawę liturgiczną i muzyczną.
 4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją dookoła kościoła: dziś o godz. 17.15, a w tygodniu o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
 5. Spotkanie Apostolatu Margaretka w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 6. We wtorek (I miesiąca) na Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla. Zapraszamy małżeństwa, rodziny oraz matki w stanie błogosławionym.
 7. W I czwartek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17:30.
 8. W I piątekmiesiąca i zarazem  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z kazaniem o godz. 6:30, 8:00, 17:00 (dla dzieci) oraz 18:30 (nie będzie Mszy o 7:00). Możliwość spowiedzi podczas Mszy św. oraz od godz. 16:30, nabożeństwo czerwcowe o 18:00, po nim Msza św. wynagradzająca NSPJ. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę o godz. 7:00, z pod “Domu chleba”, prosimy o uregulowanie płatności w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
 11. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której można oglądać wystawę pt.: “Wariacje na tematy”.
 12. Zapraszamy na spektakl : “Ewangelia Piłata”, na podstawie dramatu Érica-Emmanuela Schmitta w przyszłą niedzielę o godz. 19:00. Wejściówki do odebrania w zakrystii.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Do wieczności w tym tygodniu odeszła: 
  + Maria Cebo
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 15. Począwszy od tego tygodnia ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii. Będzie ona czynna w środy od godz. 16.30 do 18.00 oraz w czwartki od godz. 19.15 do 20.00. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w godzinach pracy kancelarii (w sprawie pogrzebu można kontaktować się z księdzem dyżurnym, numer telefonu podany jest przy wejściu do kancelarii).
 16. Począwszy od tego tygodnia czwartkowy różaniec w intencji kapłanów omawiany będzie w okresie wakacyjnym indywidualnie w kaplicy adoracji (w ciszy).