Ogłoszenia duszpasterskie – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00, przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do NSPJ wraz z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego (za publiczne odmówienie tego aktu w dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny).
 2. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, w czwartek – wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 4. Z okazji Światowego Dnia Ubogich zebraliśmy 6.177zł, 20€ i 20$. Na tę sumę złożył się również dar młodzieży, która przekazała pieniądze zebrane w kawiarence ŚDM w zeszłą niedzielę.
 5. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy malarstwa naszego parafianina Leszka Grodzickiego, którą od dzisiaj oglądać można w Galerii Ars-Bonum.
 6. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, składamy serdeczne życzenia naszemu Panu Organiście, chórowi “Młodzi Duchem”, chórowi “Pueri Cantores Sancti Joseph”, scholii młodzieżowej i dziecięcej oraz wszystkim, którzy śpiewem i muzyką służą Panu Bogu.
 7. Zapraszamy na charytatywny koncert organowy “Gramy dla Szczepana”, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 19.00.  Wystąpią: Paweł Pociask, Karolina Kusz, Miriam Wójcik, Maciej Banek.
 8. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów i lektorów.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Msze Święte roratnie dla dorosłych będą tradycyjnie o godz. 6.00 rano, a dla dzieci o godz. 18.00 – od poniedziałku do soboty – ale to od przyszłego tygodnia.
 10. Wypominki roczne można jeszcze składać w zakrystii oraz kancelarii. Nowe wypominki będą czytane od przyszłej niedzieli.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: 
  + Zdzisław Godyń, 
  +Jan Baciak, 
  +Edward Baran, 
  +Krystyna Czerwiec
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…