Ogłoszenia duszpasterskie – Najświętszej Trójcy, 26.05.2024

 1. W kalendarzu liturgicznym dzisiaj wypada uroczystość Najświętszej Trójcy (w modlitwie pamiętamy również o naszych mamach); w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); w piątek – święto Nawiedzenia NMP; w sobotę – wspomnienie św. Justyna.
 2. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 13.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 9.00, za udział w niej można uzyskać odpust zupełny. Trasa procesji jak w zeszłym roku. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1 – Straż Honorową,  2 – Domowy Kościół, 3 – Róże Różańcowe, 4 – Oazę Młodzieży.
 3. Prosimy o udekorowanie okien, odpowiednie zaparkowanie samochodów, dziewczynki o sypanie kwiatów, chłopców o dzwonienie podczas procesji. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. prosimy o przyjście w strojach komunijnych.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe oraz czerwcowe: codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.15. W Boże Ciało nie będzie nabożeństwa popołudniu.
 5. Podczas Oktawy nabożeństwo z procesją dookoła kościoła o godz. 18.00. Gromadzimy się przy kaplicy adoracji.
 6. Spotkanie kręgu biblijnego w poniedziałek o godz. 19.15.
 7. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7:00, po niej nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii.
 8. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której można oglądać nową wystawę trójki krakowskich plastyków ze “Zwierzynieckiej grupy malarskiej” pt.: “Wariacje na tematy”.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane w zeszłą niedzielę na tacę, w kopertach i na konto parafialne.
 10. Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę 8 czerwca. Zapisy w zakrystii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy “WRJ” oraz książki “Białego Kruka”, a dla dzieci miesięcznik “Staś”.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odszedł: 
  +Franciszka Kras,
  +Krystyna Kaczmarczyk, 
  +Edward Mondzik,
  +Krystyna Bieniek, 
  +Marian Powojewski
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…