Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Uroczyste błogosławieństwo palm z procesją na Mszy Świętej o godz. 11.00. Zachęcamy, aby ten czas przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Zapraszamy jeszcze na godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 19.00 młodzież oazowa zaprasza na niecodzienną Drogę Krzyżową w klimacie “teatru cieni”.
  2. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Możliwość spowiedzi przedświątecznej w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30 do 19.00.
  4. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 18.30. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. O 22.00 Godzina Święta. O 23.00 zakończenie adoracji.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Początek adoracji w Ciemnicy o 7.00. Jutrznia z Godziną Czytań o 8.00. Droga Krzyżowa o 15.00 i zarazem początek nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. W następne dni będziemy ją odprawiać 15 minut przed Mszą św. Liturgia Męki Pańskiej o 18.30. Po niej przeniesieni Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i śpiew Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa o 22.00. Następnie czuwanie nocne mieszkańców poszczególnych osiedli. Szczegółowy plan na plakacie w gablocie.
  6. W Wielką Sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Jutrznia i Godzina Czytań. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od 9 do 14. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o 20.00. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta z procesją rezurekcyjną o 6.00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Z racji obostrzeń sanitarnych zostaną dodatkowo odprawione Msze Święte o godz. 10.00 i 12.00
  8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym, z uwzględnieniem dodatkowych mszy o 10.00 i 12.00.
  9. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna: w poniedziałek między 16 a 17.30,
    we wtorek od 8 do 9, w środę od 16 do 17.30. W czwartek kancelaria nieczynna.
  10. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. Z uwagi na obostrzenia sanitarne prosimy czcigodnych Parafian o zajmowanie miejsc w przestrzeni całego kościoła, również na chórze, z uwzględnieniem wymaganej odległości.
  13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Rozalia Walkowicz
    + Stanisław Pykosz
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…