Ogłoszenia duszpasterskie: Święto Bożego Miłosierdzia – 16.04.2023

1. Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego, które jest obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Pan Jezus związał z nim wielką obietnice “zupełnego odpuszczenia win i kar”, czyli takiej łaski, którą otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego.
  2. Warunki uzyskania dzisiaj łaski odpustu zupełnego są następujące:
    • sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej),
    • przyjęcie Komunii świętej,
    • modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
    • całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
    • modlitwa do Jezusa Miłosiernego, np. koronka
  3. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia w naszej kaplicy adoracji (w tym czasie w Kościele będzie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej).
  4. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ dzisiaj o godz. 16.00.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  6. Krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19.00.
  7. Spotkanie dla osób wyjeżdżających za tydzień na pielgrzymkę do Wilna będzie we wtorek po wieczornej Mszy świętej, w kościele.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej (dla dorosłych polecamy tygodniki: “Niedziela” i “Gość Niedzielny”, a dla dzieci miesięczniki: “Staś” oraz “Mały Gość Niedzielny”).
  9. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Edward Bisek,
    +Adam Guściora,
    +Kazimiera Adamska
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…