Ogłoszenia duszpasterskie: VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św.z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 17.00 i 18.30. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych czyli tzw. post jakościowy (od 14-go roku życia) i post ilościowy, czyli spożycie trzech posiłków w ciągu dnia, w tym tylko jednego do syta (dla osób między 18 a 60 rokiem życia).
 2. Od Środy Popielcowej tradycyjnie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku wygłosi ks. Jacek Bernacik. Program rekolekcji dostępny jest w nowym numerze WRJ, na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie z ogłodzeniami.
 3. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W czwartek, piąteksobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
 5. W wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 (dla dzieci), 17.45 (dla dorosłych) oraz o 19.30 (dla młodzieży). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami). Składka zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Osoby starsze i chore zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 10.00 połączoną z udzieleniem im sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź dla nich od godz. 9.00. Sobotnia składka będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. rekolekcjonisty.
 7. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której można oglądać wystawę prac Zbigniewa Grzywy, pt. “Sacrum na szkle, czyli sztuka malowana na odwrocie szkła”.
 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia, zapisy w zakrystii.
 9. Szkoła Podstawowa nr 82 no os. Kalinowym zaprasza dzieci wraz z rodzicami na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 25 lutego o godz. 10.00.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nowy wielkopostny numer naszej gazety parafialnej “WRJ”.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: 
  + Tadeusz Witek,   
  +Danuta Borowska,   
  +Irena Nowak,   
  +Zofia Sierant
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…