Ogłoszenia Duszpasterskie: VIII Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki), a wraz z nią kończy się Okres Wielkanocny. Za pobożne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Od jutra rozpoczynamy Okres Zwykły. Zapraszamy jeszcze dzisiaj po południu na nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17.15, zaś w tygodniu o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek osoby modlące się w margaretkach zapraszamy na wieczorną mszę św, po której odbędzie się spotkanie.
  3. We wtorek zapraszamy na msze św. o godz. 18.30 małżeństwa i rodziny. Za pośrednictwem św. Joanny będziemy prosić Boga o błogosławieństwo, potrzebne łaski i miłość w rodzinach.
  4. W czwartek – o 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w int. kapłanów poprowadzoną przez Ap. Margaretka.
  5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych w czwartek i piątek o godz. 16.30 w Wieczerniku.
  6. W przyszłą niedzielę młodzież wyjeżdżająca na ŚDM zaprasza po mszach świętych do parafialnej kawiarenki na herbatę, kawę i ciastko, gdzie będzie możliwość finansowego wsparcia ich wyjazdu. Tego dnia grupa parafialna Caritas będzie kwestować na kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała.
  7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; w środę – św. Jadwigi (królowej); w czwartek – święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – św. Barnaby (apostoła); w niedzielę – Najświętszej Trójcy (tego dnia kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej).
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a wśród nich naszego parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa.
  9. W sobotę 11 czerwca zapraszamy na XVI Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, w programie droga krzyżowa, konferencja, Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Roberta. Wyjazd spod “Domu Chleba” o godz. 7.00, powrót
    17, koszt: 30zł, zapisy w zakrystii.
  10. 18 czerwca Miestrzejowicka Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na Pielgrzymkę Rowerową do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Emilia WIĘCKOWSKA
    + Franciszek SADŁOŃ