Ogłoszenia Duszpasterskie: XIV Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dzisiaj I niedzielę miesiąca. Z tej racji po każdej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie; w środę – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w piątek – św. Jana z Dukli (kapłana).
 3. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy rodziny, małżeństwa, matki w stanie błogosławionym na comiesięczną mszę św. ku czci św. Joanny Beretty – Molla, by za jej wstawiennictwem wypraszać łaskę świętości dla małżeństw i rodzin oraz dar potomstwa.
 4. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w środy od godz. 16.30 do 18.00 oraz w czwartki od godz. 19.15 do 20.00.  W nagłych przypadkach oraz w sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.
 5. Przypominamy, że okresie wakacyjnym nie będzie wspólnej modlitwy różańcowej w intencji kapłanów. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej.
 6. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w kaplicy przy naszym kościele. Najświętszy Sakrament wystawiony jest codziennie od godz. 7 rano do wieczornej mszy św. Niech w ten wakacyjny czas Pan Jezus nie pozostanie sam.
 7. 10 lipca wyrusza XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja pod hasłem: “Z Maryją posłani w pokoju”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy po wieczornych Mszach św. przy kaplicy.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Jan KOWALIK
  + Józef BEDNARCZYK