Ogłoszenia Duszpasterskie: XVIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej zapraszamy na chwile refleksji przed Najświętszym Sakramentem.

 2. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy na wspólną modlitwę w int. rodzin i małżeństw za wstawiennictwem św. Joanny Beretty – Molli.

 3. W I czwartek możliwość spowiedzi świętej od godz. 17.30. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w int. powołań.

 4. W I piątek miesiąca spowiedź podczas mszy świętych porannych oraz po południu od godz. 17.00. O godz. 18.00 nabożeństwo z litanią do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.30 msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu.

 5. W I sobotę zapraszamy na mszę św. wynagradzającą NMP o godz. 7.00, po której nastąpi modlitwa różańcowa. Tego dnia od godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.

 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Misjonarza z Ukrainy, który wygłosi do nas Słowo Boże. Będzie również prosił nas o pomoc materialną na potrzeby swojej parafii. W duchu wdzięczności postarajmy się odpowiedzieć na tę prośbę aktem miłości miłosiernej ofiarami do puszek przed kościołem.

 7. W kalendarzu liturgicznym przypada: dzisiaj św. Alfonsa Marii Liguoriego, w środę – św. Jana Marii Vianneya (kapłana i patrona proboszczów), w piątek – święto Przemienienia Pańskiego, w niedzielę – św. Dominika.

 8. W okresie wakacyjnym kancelaria czynna jest w środy od godz. 16.30 i w czwartki od godz. 19.30. W nagłych przypadkach oraz w sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.

 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer dla najmłodszych “Staś”.

 10. Serdecznie zapraszamy na 41. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia. Zapisy w parafii NMP Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach (kościół Arka Pana) w dniach od 1.08 do 5.08.2021 w godzinach od 17.00 do 20.00. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Lidia ZAWARTKA
  + Anastazja RODZOŚ
  + Wiesława SKAŁOŃ
  + Barbara FINK
  + Stefan WENDEL
  + Kazimierz SOBCZYK
  + Helena GAŹDZICKA
  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…