Ogłoszenia Duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego (biskupa i doktora Kościoła); w czwartek – św. Jana Marii Vianneya; w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.
  2. We wtorek zapraszamy na mszę św. o 18.30 wszystkie małżeństwa, rodziny, kobiety oczekujące potomstwa, by za przyczyną św. Joanny Beretty prosić Pana Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo.
    Tego dnia każdy wierny, który nawiedzi kościół i pobożnie odmówi Modlitwę Pańską oraz Credo, może uzyskać odpust zupełny “Porcjunkuli”.
  3. W I czwartek możliwość spowiedzi od godz. 17.30 z Godziną Świętą
    o godz. 18.00.
  4. W I piątek miesiąca kapłani od godz. 8.00 będą odwiedzać chorych parafian. Prosimy o ich zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii. Spowiedź święta będzie możliwa podczas porannej mszy świętej i po południu od godz. 17.00. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.
  5. W I sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na mszę św.
    o godz. 7.00, po której odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy “Niedzielę” i “Gościa Niedzielnego”, a dla najmłodszych “Stasia” – numer lipcowy oraz nowy numer sierpniowy.
  7. W dniach 6-11 sierpnia odbędzie się 42 Piesza Pielgrzymka Krakowska z Wawelu na Jasną Górę. Szczegółowe informacje o zapisach dostępne są na plakacie wywieszonym w gablocie.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Longina GIZA
    + Józefa TRZOS
    + Eugenia WĄSIK
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…