Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych, w środę – Dzień Zaduszny, w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  2. Bóg zapłać za wsparcie w zeszłą niedzielę ofiarami do puszek fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Złożono 4.500zł.
  3. Zapraszamy na kończące się już nabożeństwa różańcowe: dzisiaj o godz. 17.00 oraz jutro o godz. 17.45.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. jak w niedzielę. Nieszpory za zmarłych o godz. 17.00. Po mszy św. o godz. 18.00, z racji pierwszego wtorku, modlitwy przez wstawiennictwo św. Joanny.
  5. Msza św. w kaplicy na Grębałowie o godz. 14.00, a po niej procesja po cmentarzu.
  6. W środę,wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli w Dzień Zaduszny Msze Święte z wypominkami jednorazowymi o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 17.00, 18.30.
  7. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy. (1 i 2 listopada, odpust ten możemy uzyskać także modląc się w kościele). Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  8. W dniach 1 i 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  9. W I czwartek spowiedź od godz. 17.30, a o godz. 17.45 różaniec z wypominkami.
  10. W I piątek spowiedź podczas mszy porannych oraz po południu od godziny 16.30. Na mszę św. o godz. 17.00, zapraszamy szczególnie dzieci oraz uczniów klas VII. O godz. 18.30 msza św. wynagradzająca NSPJ. Młodzież oazową oraz uczniów klas VIII zapraszamy na Wieczernik na godz. 19.30.
  11. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzającą NMP o godz. 7.00. Od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii.
  12. Wypominki roczne i jednorazowe można dzisiaj jeszcze składać w u sióstr w salkach, a w tygodniu w zakrystii oraz kancelarii.
  13. Zapraszamy na film pt. “Medjugorie”, którego projekcja odbędzie się w czwartek 03 listopada o godz. 15.30 w Multikinie. Bilet w cenie 14 zł można kupić w kasie kina.
  14. Grupa Teatralna Misterium z Myślenic zaprasza na spektakl “Gość oczekiwany”. Wyjazd z parafii w sobotę 5 listopada o 16:00, powrót ok. 20:00. Zapisy w zakrystii, koszt autokaru 20 zł, są jeszcze wolne miejsca.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nowy numer naszej parafialnej gazety “W Rodzinie Józefa”.
  16. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Zenon Sobczyk,
    +Marek Kotarba,
    +Bolesław Krakowski,
    +Balbina Filus,
    +Zygmunt Robak,
    +Stefan Dziedzic,
    +Teodora Podkowa
    Również w tym tygodniu przeżywamy 3 rocznicę odejścia do Pana ks. Wojciecha Łosia.
    Módlmy się w ich intencji.
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…