Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, z okazji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, w sobotę – wspomnienie św. Jozafata.
  3. Marcinowi, z okazji imienin, życzymy światła Ducha Świętego oraz Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.
  4. W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.30, a po niej na wieczór pieśni patriotycznych, który poprowadzi nasz chór parafialny: “Młodzi Duchem”.
  5. W Święto Niepodległości Arcybiskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W tym dniu przypada Światowy Dzień Ubogich. Osoby zaangażowane w pomoc charytatywną będą zbierać przed kościołem do puszek ofiary na rzecz potrzebujących.
  8. Siostry Służebniczki wyrażają serdeczną wdzięczność za przekazane dary żywnościowe na rzecz sióstr pracujących na Ukrainie. Obiecują modlitwę za ofiarodawców.
  9. Kończy się czas wystawy ikon w galerii “Ars-Bonum”, przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do zachwytu nap pięknem oraz chwili kontemplacji.
  10. Wypominki roczne można jeszcze składać w zakrystii oraz kancelarii. Nowe wypominki będą czytane począwszy od I niedzieli Adwentu.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy ostatni numer naszej parafialnej gazety “W Rodzinie Józefa”, w którym znajduje się wiele ciekawych artykułów.
  12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Maria Salamon,
    +Maria Pacześ,
    +Krystyna Kuldanek
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…