Pielgrzymka do Krosna, Sanoka i Żarnowca – 25-26 maja 2019r.

25.05.2019R.
7.00 -WYJAZD SPOD DOMU CHLEBA
10.00 -MSZA ŚW. W KROŚNIE
12.00 -ZWIEDZANIE CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA W KROŚNIE
Słynne na całym świecie szklane dziedzictwo Krosna nareszcie doczekało się godnej oprawy, miejsca, które podąża z duchem czasu!
Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom, Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych zapoznać się natomiast można z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego. Na turystów czekają także rozwijające kreatywność zajęcia z edukacji plastycznej, bogata oferta wydarzeń kulturalno-rozrywkowych oraz sklep z ręcznie wykonanymi pamiątkami. Odwiedź nas! Zobacz na żywo produkcję szkła i weź udział w warsztatach szklanego rzemiosła! Podziwiaj wspaniałe dzieła szklanej sztuki! Kup piękne szklane pamiątki w naszym firmowym sklepie! Odkryj magię tworzenia szkła!

17.00 -OBIADOKOLACJA W ZBOISKACH, NOCLEG I ODPOCZYNEK W OŚRODKU CARITAS

26.05.2019R.
MSZA ŚW. NIEDZIELNA
ŚNIADANIE
10.00 -ZWIEDZANIE MUZEUM W SANOKU
SZTUKA CERKIEWNA XII-XX W.
Jedna z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce gromadzi w swoich zbiorach ponad 1200 eksponatów. Najwcześniejsze przykłady malarstwa cerkiewnego – ikony oraz przedmioty liturgiczne (utensylia, krzyże ręczne drewniane i polichromowane, enkolpiony, zawieszki, chorągwie, szaty, starodruki), pochodzące z istniejących bądź nieistniejących prawosławnych i greckokatolickich cerkwi z terenów południowo-wschodniej Polski i dzisiejszej Ukrainy – można zobaczyć w komnatach renesansowego zamku.
SZTUKA SAKRALNA XV-XIX W.
Wystawę tworzą eksponaty pochodzące z dawnych kościołów i kapliczek z diecezji przemyskiej. Są to dzieła w większości twórców anonimowych, prezentujących różny poziom umiejętności artystycznych. Najstarszym zabytkiem jest datowana na 2. połowę XV w. kamienna chrzcielnica z nieistniejącego gotyckiego kościoła pw. św. Archanioła Michała w Sanoku.
GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO
Największa na świecie – licząca ok. 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych. Wystawa posiadająca – w dużym stopniu – autorski profil jest retrospektywą odzwierciedlającą rozwój i przemiany stylistyczno-formalne, jakim ta sztuka podlegała w czasie.
15.00 -ZWIEDZANIE MUZEUM MARII KONOPNICKIEJ W ŻARNOWCU

NMP MURKOWA W KROŚNIE

WYSTAWA IKON W SANOKU

MUZEUM MARII KONOPNICKIEJ W ŻARNOWCU

POWRÓT DO KRAKOWA W GODZINACH WIECZORNYCH.

KOSZT 200 ZŁ
PRZY ZAPISIE W ZAKRYSTII PROSIMY O WPŁATĘ ZALICZKI 100ZŁ
INFORMACJI UDZIELA KS. DARIUSZ.