Pielgrzymka do Libanu Śladami św. Charbela

1 dzień –  spotkanie z pilotem na lotnisku
w Kraków/Balice o godz. 04:20, odprawa, odlot o godz. 06:20 przylot do Frankfurtu godz. 07.55, odlot o godz.  10.55, lądowanie na lotnisku w Bejrucie o godz. 15:50. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień –
 Śniadanie, zwiedzanie Bejrutu –  Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu, a następnie Grota Pigeona. Spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), muzeum narodowe. Deir el Qamar – miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Następnie zwiedzenie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine – Wielkiego Seraju– dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Powrót do hotelu, obiadokolacja
i nocleg.

3 dzień –
Śniadanie, zwiedzanie – Trypolisu, Balamand, Rachana: pokrzyżowcowy zamek Rajmunda z Saint–Gilles, spacer wąskimi uliczkami starego miasta, stary bazar, meczety z okresu Mameluków oraz okresu otomańskiego gdzie w sercu Medyny znajdowała się katedra Marii Panny wybudowana przez krzyżowców. Balamand – monastyr w rękach kościoła ortodoksyjnego od XVII w. Rachana – wioska położona na południe od Trypolisu z muzeum znane z rzeźby kamiennej, drewnianej, granitowej
i metalowej. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

4 dzień –  Śniadanie, wyjazd w kierunku Cedrów Libańskich – na trasie  zwiedzanie miasteczka Bszarra (BACHARRE), górskie miasteczko o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory  wznieśli Maronici Wadi Kadisz (Święta Dolina) Całość pod opieka UNESCO. Miasteczko związane z urodzeniem i twórczością Khalila Gibrana – libańskiego poety i nowelisty, następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

5 dzień Śniadanie, przejazd 18 km na północ od Bejrutu znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita, przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki, następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Byblos, najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego, zabytki wpisane na listę UNESCO, mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek pokrzyżowcowy, fenicką świątynię, teatr rzymski. Harissa, bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich oddalony o 20 km od Bejrutu. Miejsce rozwiniętego kultu Maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

6 dzień –  Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa, – wspaniała żyzna ziemia zamieszkiwana od wieków między Górami Libanu i Antylibanu. Dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar, ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara, miasto które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzieńŚniadanie, wyjazd w kierunku Annaja – Wieś znajduje się 9 km na wschód od Byblos, jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Szarbela Makhloufa – 1965r.
o Charbel został beatyfikowany a 1977r. kanonizowany przez papieża Pawła VI, co roku grób Świętego odwiedza 4 miliony wiernych, do dziś zarejestrowano ponad 23 tyś. cudownych uzdrowień. Jaabata – miejsce kultu św. Rafki(Rifka) Została beatyfikowana 1985r. i kanonizowana 2001r. przez naszego Papieża Jana Pawła II. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

8 dzieńśniadanie (w formie suchego prowiantu) przejazd na lotnisko wylot do Krakowa o godz. 04:00, przylot do Frankfurtu godz. 07.15, odlot  godz. 12.00  Powrót do Krakowa na godz. 13:30.  Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 21.09 – 28.09.2019      Cena ok. 2600 zł + 730 USD

Świadczenia:

* przelot samolotem na trasie Kraków – Bejrut – Kraków (lot z przesiadką w jednym
z europejskich portów lotniczych)

* komfortowy autokar w Libanie

* zakwaterowanie w hotelach, pok. 2 os. z łazienkami

* wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)

* ubezpieczenie NNW i KL
* opiekę pilota
* opiekę duszpasterza

* codzienne Msze Św.
* obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

* opłata na wstępy, napiwki, przewodników lokalnych i realizację programu – 70 $

* dopłata do pokoju 1 os 250 $

Uwaga! Paszport nie może zawierać izraelskich pieczątek i musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Zapisy i pytanie pod nr telefonu: 691 570 141

Opieka duchowna: ks. Grzegorz Lenart