Pielgrzymka do Wrocławia 15-16.08.2020r.

15.08.2020r.

5.30                Msza Święta w naszym kościele

6.15                Wyjazd spod Domu Chleba

Przyjazd grupy do Wrocławia ok. 10:00 spotkanie z przewodniczką Pl.Marcina 12 Dom Sióstr Notre Dame /miejsce noclegu/na Ostrowie Tumskim.

Ok.godz.10:30 rozpoczniemy zwiedzanie najstarszej części naszego miasta Ostrowa Tumskiego kiedyś  wyspy: w programie m.in. zwiedzanie Katedry Wrocławskiej, wjazd na punkt widokowy na wieży Katedry oraz przepięknych kaplic barokowych nie zniszczonych w czasie II wojny światowej.

Na koniec współczesna niespodzianka.

Ok.godz.13:30 kierujemy się w kierunku wrocławskiego Rynku

Na trasie wejdziemy do Hali Targowej z 1908 r. /oryginał/, która jest ulubionym miejscem zakupów wielu wrocławian,

wejdziemy na dziedziniec Zakładu Narodowego Ossolińskich dawnego klasztoru Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą, następnie zwiedzimy Uniwersytet Wrocławski a w nim jedną z najpiękniejszych w Europie Auli “Leopoldina”.

Następnie zwiedzimy Rynek z Ratuszem i najbliższe okolice.

Ok.18:30 zakwaterowanie grupy i kolacja.

Ok. godz. 21:00 pojedziemy na nocny multimedialny pokaz fontann – Światło Muzyka – Woda.

Ok. 22:30 powrót do Domu Sióstr

16.08.2020r.

Poranna Msza Święta

Ok.godz.9:00 spotkanie z przewodniczką

Przejazd do:

-Ogrodu Japońskiego,

-Ogrodu Zoologicznego z Afrykarium

Hala Stulecia z zewnątrz w okresie budowy była to największa na świecie Hala widowiskowa

-Na zakończenie wycieczki wejdziemy do Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Narodowego we Wrocławiu aby obejrzeć unikatową wystawę twórczości Michaela Willmana pt.Opus magnum do oglądania jest blisko 100 obrazów co stanowi prawie 1/3 zachowanego dorobku artysty.

Zaproponowany przeze mnie program sam na tyle zainteresuje Państwa, że z czystej ciekawości przyjedziecie wraz z ks. Dariuszem do Wrocławia bo warto. Zapraszam i do zobaczenia we Wrocławiu. Program zwiedzania naszego miasta jest autorską koncepcją własną.

KOSZT: 350zł

Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł.