25.08.
6.00 – wyjazd spod Domu Chleba
9.00 – Msza św. w sanktuarium św. Anny
Zwiedzanie Sanktuarium
15.00 – przyjazd do Krzeszowa i rozlokowanie w Domu Pielgrzyma
18.00 – obiadokolacja
26.08.
8.30 – śniadanie
10.00 – Msza św.
11.00 – koncert organowy
11.30 – szczegółowe zwiedzanie sanktuarium Krzeszowskie opactwo oferuje trasę rozszerzoną obejmującą: podziemia pod transeptem kościoła klasztornego, strych i wieżę bazyliki, muzeum opactwa w domu gościnnym opata oraz letni pawilon na wodzie. Kamienie ze średniowiecznymi gmerkami czy gotyckim detalem doczekały się iluminacji blasku świec. A kto nie jest ciekaw podziemi pod bazyliką? Dodatkowo dwa ciekawe filmy o historii opactwa: “Pogrzeb cystersa” i “Historia cudownej ikony”
Strych krzeszowskiej bazyliki. Skomplikowana konstrukcja dachu mansardowego, fenomenalne dzieło barokowej sztuki ciesielskiej, zachwyca misternością wykonania i zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.
Wieża widokowa. Na wytrwałych czeka 198 stopni, prowadzących na 71 – metrową wieżę, z której roztacza się widok na całą kotlinę krzeszowską oraz na Karkonosze z dominującą Śnieżką.
Muzeum opactwa z nową wystawą. W salach wystawienniczych prezentowana jest kolekcja barokowych obrazów J. Knechtela, dwa kielichy Emanuel, zrekonstruowany ołtarz do Mszy św. Wszechczasów i absolutnie wyjątkowa figura Maryja Oczekująca Rozwiązania, dłuta samego M. Brauna.
Letni pawilon na wodzie w Betlejem Jest to budowla osadzona na palach nad mały stawem, gdzie wnuk M. Willmanna – G. Neunhertz – pozostawił 24 malowidła o ukrytej symbolice.
18.00 – obiadokolacja
27.08.
7.30 – śniadanie
8.00 – wyjazd
9.30 – zwiedzanie zamku Książ szlakiem księżnej Daisy
15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego w katedrze w Świdnicy
15.15 – Msza św. przed cudownym obrazem NMP Uzdrowienia Chorych w katedrze
16.00 – zwiedzanie katedry i miasta z przewodnikiem
Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.
Koszt 450zł.
Zapisy w zakrystii.
Bliższych informacji udziela ks. Dariusz.