Pielgrzymka na Górę Świętej Anny, do Krzeszowa i Świdnicy 25-26-27.08.2018r.

25.08.

6.00 – wyjazd spod Domu Chleba

9.00 – Msza św. w sanktuarium św. Anny

Zwiedzanie Sanktuarium

15.00 – przyjazd do Krzeszowa i rozlokowanie w Domu Pielgrzyma

18.00 – obiadokolacja

26.08.

8.30 – śniadanie

10.00 – Msza św.

11.00 – koncert organowy

11.30 – szczegółowe zwiedzanie sanktuarium Krzeszowskie opactwo oferuje trasę rozszerzoną obejmującą: podziemia pod transeptem kościoła klasztornego, strych i wieżę bazyliki, muzeum opactwa w domu gościnnym opata oraz letni pawilon na wodzie. Kamienie ze średniowiecznymi gmerkami czy gotyckim detalem doczekały się iluminacji blasku świec. A kto nie jest ciekaw podziemi pod bazyliką? Dodatkowo dwa ciekawe filmy o historii opactwa: “Pogrzeb cystersa” i “Historia cudownej ikony”

Strych krzeszowskiej bazyliki. Skomplikowana konstrukcja dachu mansardowego, fenomenalne dzieło barokowej sztuki ciesielskiej, zachwyca misternością wykonania i zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Wieża widokowa. Na wytrwałych czeka 198 stopni, prowadzących na 71 – metrową wieżę, z której roztacza się widok na całą kotlinę krzeszowską oraz na Karkonosze z dominującą Śnieżką.

Muzeum opactwa z nową wystawą. W salach wystawienniczych prezentowana jest kolekcja barokowych obrazów J. Knechtela, dwa kielichy Emanuel, zrekonstruowany ołtarz do Mszy św. Wszechczasów i absolutnie wyjątkowa figura Maryja Oczekująca Rozwiązania, dłuta samego M. Brauna.

Letni pawilon na wodzie w Betlejem Jest to budowla osadzona na palach nad mały stawem, gdzie wnuk M. Willmanna – G. Neunhertz – pozostawił 24 malowidła o ukrytej symbolice.

18.00 – obiadokolacja

27.08.

7.30 – śniadanie

8.00 – wyjazd

9.30 – zwiedzanie zamku Książ szlakiem księżnej Daisy

15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego w katedrze w Świdnicy

15.15 – Msza św. przed cudownym obrazem NMP Uzdrowienia Chorych w katedrze

16.00 – zwiedzanie katedry i miasta z przewodnikiem

Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.

Koszt 450zł.

Zapisy w zakrystii.

Bliższych informacji udziela ks. Dariusz.