Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie, a także III niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby w naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którym leży na sercu dobro naszego kościoła.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj św. Andrzeja Boboli, we wtorek św. Stanisława Papczyńskiego, w piątek św. Jana Nepomucena, w sobotę św. Rity.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Tego dnia za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu:
    O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.
  4. Tego dnia o godz. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk bp Janusza Mastalskiego sakrament bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków w piątek od godz. 17.30.
  5. Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie przez cały miesiąc majowy o godzinie 00, zaś w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy.
  6. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy
    w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa poświęcony tematyce charyzmatów oraz wiele artykułów o niezwykłym macierzyństwie Maryi.
  8. Serdecznie zapraszamy na 6-cio dniową pielgrzymkę szlakiem Kard. Wyszyńskiego, która organizowana jest przez naszą parafię w dniach od 28 czerwca do 3 lipca. Ulotkę z programem można otrzymać w zakrystii. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub u ks. Bogusława. Pielgrzymka jest duchowym przygotowaniem do wrześniowej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
  9. W zakrystii można zapisać się także na jednodniową pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 12 czerwca.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    +Zofia Kubisiak
    + Maria Lech
    + Henryka Batko
    +Marianna Myca
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…