Ogłoszenia Duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła

 1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Składka inwestycyjna w zeszłą niedzielę wyniosła 17.020zł i 10 euro.
 3. Decyzją Księdza Arcybiskupa wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Wojciech Dzioboń. Podejmie katechizację w III LO, będzie między innymi odpowiedzialny za redakcję gazety parafialnej oraz zespół charytatywny. Witamy serdecznie i życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.
 4. Witamy równie serdecznie Siostrę Beatę, która dołączyła do grona Sióstr Służebniczek przy naszej parafii. Życzymy dużo sił i Bożego błogosławieństwa w katechetycznej pracy.
 5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę od godz. 16.30 do 18.00 oraz w czwartek od godz. 19.15 do 20.00.
 6. W czwartek 1 września o godz. 8.00 będzie sprawowana msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami.
 7. W I czwartek miesiąca okazja do spowiedzi będzie podczas porannej mszy św. oraz po południu od godziny 17.30.
 8. Od tego czwartku – po wakacyjnej przerwie – rozpoczynamy wspólną modlitwę różańcową w intencji kapłanów. Będzie ona prowadzona przed wieczorną mszą św. (o godz. 17.45) przez Siostry Służebniczki oraz członków Apostolatu Margaretka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w modlitwę.
 9. W I piątek miesiąca spowiedź podczas mszy porannych oraz po południu od godziny 16.30. Powracamy po wakacyjnej przerwie do mszy św. o godz. 17.00, na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci. O godz. 18.30 msza św. wynagradzająca NSPJ. Młodzież oazową zapraszamy na Wieczernik do dolnego kościoła na godz. 19.30.
 10. W I sobotę miesiąca od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii. Msza św. wynagradzającą NMP o godz. 7.00.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej…
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  +Maria Sztorc, 
  +Julian Synowiec, 
  +Irena Lang,
  +Katarzyna Mrozińska
  +Teresa Piotrowska,
  +Zenon Bar,
  +Zdzisław Toporowski
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…