Ogłoszenia duszpasterskie: Zesłanie Ducha Świętego, 28.05.2023

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego (zarazem dzień bierzmowania w naszej parafii. Za pobożne odśpiewanie hymnu: “O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Jutro rozpoczyna się okres zwykły).
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, w środę – święto Nawiedzenia NMP, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.
  3. Zapraszamy na kończące się już nabożeństwa majowe (dzisiaj o godz. 17.15, w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00).
  4. W I czwartek spowiedź od godz. 17.30. Różaniec w intencji kapłanów o godz.17.45.
  5. W I piątek spowiedź od godz. 16.30, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 18.00, po nim Msza św. wynagradzająca NSPJ.
  6. W I sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie ich zakrystii lub kancelarii. Msza św. wynagradzającą NMP o godz. 7.00, po niej nabożeństwo.
  7. W przyszłą niedzielę liturgię Mszy świętej o godz. 11.00 ubogaci chór “Alba Cantas” z Rzeszowa pod dyrekcją Kornelii Ignas. Po Mszy świętej chór zaprasza na krótki koncert (będzie także możliwość nabycia płyt).
  8. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której można oglądać wystawę malarstwa Siergieja Szemieta, pt. “Pięć scen z życia św. Józefa i inne obrazy”.
  9. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 10 czerwca. W programie udział w spotkaniu Apostolatu Margaretka, któremu przewodniczył będzie bp Robert Chrząszcz. Zapisy w zakrystii.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane w zeszłą niedzielę na tacę, w kopertach i na konto parafialne.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy kwartalnik, pt. “Magazyn” o tematyce historycznej i patriotycznej.
  12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Danuta Nadymus,
    +Zofia Czernecka
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…