APSIK

2017

·         26.12-15.01 – Oaza młodzieżowa wystawiała Jasełka, które pomogły przeżywać okres Bożego Narodzenia i jeszcze głębiej wejść w tajemnicę Bożego wcielenia, dając chwilę refleksji oraz dużą dawkę śmiechu.

·         01.01  – w naszym kościele po Mszy wieczornej odbył się Akatyst ku czci NMP.

·         13.01  – w naszym kościele odbyło się Małopolskie Spotkanie Kolędowe. Był to koncert laureatów konkursu organizowanego przez Akademię Muzyczną oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

·         26.01 –  kończąc okres Bożego Narodzenia o godzinie 17:00 odbyło się kolędowanie wspólnot działających przy parafii.

·         28.01 –  w katedrze wawelskiej miał miejsce ingres nowego metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

·         29.01 –  odbył się koncert chóru Chłopięcego Pueri Cantores z głosami męskimi z Chóru UPJPII Psalmodia wraz z Kwartetem Smyczkowym Bonjour po Mszy świętej o godz. 11:00.

·         01.02 –  w naszym kościele o 11:30 odbył się pogrzeb śp. Zofii Kubiś, mamy ks. Jana Kubisia, zamieszkałej w naszej parafii.

• 25.02 – w salkach parafialnych odbyła się zabawa karnawałowa dla ministrantów, lektorów, scholi oraz Dzieci Bożych.
  • 26.02 – w salkach parafialnych po Mszy o godz. 9:00 odbyło się spotkanie dla członków nowo powstających Róż Różańcowych.
  • 26.02 – rozpoczęliśmy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przygotowujące nas do przeżywania Wielkiego Postu.
  • 27.02 – o godzinie 19:15 w auli odbyło się spotkanie z p. Tadeuszem Płużańskim na temat Żołnierze Niezłomni i ich oprawcy.
  • 01.03-05.03 – przeżywaliśmy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku prowadził dla nas o. Łukasz Buksa.
  • 01.03 – rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu, w którym będziemy przygotowywać się do świąt Wielkanocy. Możemy uczestniczyć w nabożeństwie Gorzkich żali, które są odprawiane o godz. 17:00 oraz w Drogach Krzyżowych o godz. 7:30, 16:30, 17:45 oraz 20:00.
  • 07.03 – nasza parafia znalazła się na liście kościołów stacyjnych i w tym dniu została odprawiona uroczysta Eucharystia z bp. Grzegorzem Rysiem, która została poprzedzona nabożeństwem pokutnym. Składka w tym dniu została przeznaczona na potrzeby biednych w naszej parafii.