Oaza Młodzieżowa

Pielgrzymka, 2k17Ruch Światło-Życie

Oaza Kalinowe

Jesteśmy grupą, która ma pomysł. Pomysł na młodość. Na młodość, w której jest styl, klasa i charakter. Ten pomysł dał nam Stwórca wszystkich najlepszych pomysłów, czyli Pan Bóg. Najważniejsze jest to, że ten pomysł działa.

Pomysł polega na relacjach. Tworzymy relacje między sobą. Mamy dla siebie czas. Jesteśmy razem w dziesiątkach sytuacji. Co tydzień na piątkowym spotkaniu wspólnoty i na spotkaniach małych grup. Co jakiś czas na nartach, rowerach, meczach rugby, łyżwach, i seansach kinowych. Jesteśmy razem na górskich obozach wędrownych, wypadach weekendowych, wyjazdach feryjnych i spływach kajakowych. Najbardziej zaś lubimy być razem w naszej sale nr 5.

W tych relacjach odkrywamy jak dobrze mieć z relację z Nim. Uczymy się relacji z Bogiem przez formacje Ruchu Światło-Życie i przez bycie tam gdzie jest młodzież w Kościele (Lednica, Jednego Serca w Rzeszowie, Kalwaryjska Noc Uwielbienia). Pewnie mamy takie same problemy w wierze jak wszyscy, ale chyba możemy powiedzieć, że wiara nas cieszy i jest dla nas ważna. Choć nieraz jest trudno.

Jednym z naszych marzeń jest otwartość na innych. Bardzo nie chcemy być wspólnotą zamkniętą.

Zapraszamy zawsze w piątek o 19:30. Warto.

https://www.facebook.com/OazaKalinowe/