Peregrynacja Matki Bożej Fatimskiej.

Z okazji 100 rocznicy objawień w Fatimie w naszej parafii od 13 maja rozpocznie się peregrynacja Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny chętne do przyjęcia Maryi w swym domu proszone są o zgłaszanie się do kancelarii i zakrystii od 4 maja i podanie dogodnego terminu. Każdego dnia figura Matki Bożej przywieziona z Fatimy odwiedzi jedną rodzinę na jednym osiedlu. Mamy pięć figur, które jednocześnie będą peregrynować po pięciu osiedlach. Wieczorem rodzina przyjdzie na Mszę św., podczas której będziemy się modlić za jej członków. Po Mszy rodzina odbierze figurę MB i zaniesie ją do domu. Cała rodzina zgromadzi się na wspólnej modlitwie Różańcowej obejmującej przynajmniej 5 tajemnic przypadających na ten dzień. Następnego dnia na wieczorną Mszę św. należy przynieść figurę oraz towarzyszący jej różaniec i świecę do zakrystii, aby mogła przejąć je kolejna rodzina.