Pomóż wybudować organy w naszym kościele

Kochani Parafianie!

W 2018 roku obchodzimy 35. rocznicę poświęcenia kamienia węgielnego pod nasz kościół przez świętego papieża, Jana Pawła II na Błoniach krakowskich.

Gorąco pragnę, aby na tym kamieniu, na którym wznieśliście świątynię, powstały organy. Chcę, by potężne dźwięki, wydobywające się z tego królewskiego instrumentu, uwielbiały Boga w naszym kościele. Marzę o tym, by subtelne brzmienia piszczałek wznosiły nasze serca i umysły ku Bogu podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw.

Nie jestem w stanie tego dokonać sam. Dlatego chcę Was prosić, abyśmy wspólnymi siłami, na chwałę Pana Boga, wybudowali w naszym kościele jeden z większych instrumentów w Krakowie.

Organy, które, jak ufam, zagrają już pod koniec tego roku w naszym kościele, powstały w 1966 r., a ich budowniczym jest Bernhard Schmidt. Przez 50 lat służyły w parafii ewangelickiej w Gelnhausen (Niemcy), dopóki parafianie nie postanowili kupić nowego, większego instrumentu. Organy posiadają 37 głosów rozłożonych na trzech sekcjach manuałowych i sekcji pedałowej. Mają łącznie 2699 piszczałek, z czego największa liczy 5,5 m długości i średnicę 27 cm, a najmniejsza jest wielkości „słonego paluszka”.

Moi Drodzy! Dziękuję za każdą złotówkę, przeznaczoną na budowę naszych organów. Wierzę, że uda nam się zgromadzić odpowiednie środki i już niebawem będziemy mogli wspólnie, jednym głosem, śpiewać pieśni przy akompaniamencie nowych, prawdziwych organów, godnych sprawowanej liturgii.

Ks. Adam Podbiera, proboszcz