Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu

1. Kończymy dziś rekolekcje wielkopostne. Jesteśmy wdzięczni ks. Bartoszowi za ich prowadzenie.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Nasz kościół został wyróżniony i wybrany na kościół stacyjny. Każdego dnia Wielkiego Postu, na wzór Rzymu, biskup sprawuje wieczorną Eucharystię w wyznaczonym przez siebie kościele. Msza Stacyjna będzie w naszej świątyni w najbliższy wtorek o 18.30. Będzie Jej przewodniczył Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz grupy parafialne już na godz. 18.00, na nabożeństwo do naszej patronki św. Joanny Beretty Molla.
  4. Rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych będą trwały od środy do piątku.
  5. Pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Nabożeństwo o 18.00.
  6. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy porannych oraz po południu od godz. 16.00. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o obowiązkowej spowiedzi oraz udziale w Drodze Krzyżowej. W
  7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek. Dla dorosłych o 7.30 i 17.45. Dla dzieci i ich rodziców o 16.30. Dla młodzieży o 20.00. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Można go dostąpić także w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego.
  8. Pierwsza sobota miesiąca. Chorych zgłoszonych w zakrystii lub kancelarii odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o 17.30.
  9. Spotkanie Róż Różańcowych w następną niedzielę po Mszy o 9.00. Wtedy także zostaną przyjęte dwie nowe Róże Różańcowe. Osoby, które się do nich zapisały prosimy o udział w Mszy św. o 9.00.
  10. Jednodniowa pielgrzymka do Lipnicy Murowanej-sanktuarium św. Szymona, Nowego Wiśnicza, gdzie zwiedzimy zamek wraz z ekspozycją “Pompa Funebris” oraz Bochni, w której zwiedzimy bazylikę św. Mikołaja, 28 marca(sobota). Koszt 80zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 30zł.
  11. Szkoła Podstawowa nr 92 zaprasza na Dzień Otwarty 4 marca o godz. 18.00.
  12. Szkoła Specjalna na os. Sportowym zaprasza na Dzień Otwarty 7 marca o godz. 9.00.
  13. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Stanisław Burnat
    + Stanisław Kisiel
    + Adam Gawron
    + Władysław Trzupek
    + Genowefa Cenda
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.