Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu, 10.12.2023.

 1. Przeżywamy dziś XXIV dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 2. W kalendarzu liturgicznym wypadają wspomnienia: w środę – św. Łucji, w czwartek – św. Jana od Krzyża.
 3. Zapraszamy na roraty. Dla dorosłych o godz. 6:00 rano, a dla dzieci o godz. 18:00.
 4. Spowiedź codziennie na roratach, rano i wieczorem.
 5. Dzisiaj czytamy drugą część nowych wypominek. Wszelkie uwagi prosimy kierować do ks. Bogusława lub s. Krystelli.
 6. Prosimy o składanie trwałej żywności do koszy w przedsionku kościoła, która zostanie przekazana w formie świątecznych paczek osobom potrzebującym.
 7. Schola dziecięca “Pociechy św. Józefa” rozprowadza dzisiaj po Mszach świętych sianko i pierniczki świąteczne. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i działalność scholi. Bóg zapłać!
 8. Wraz z młodzieżą zapraszamy dzisiaj do kawiarenki po Mszach św. o 9:00, 11:00 i 13:00 na kawę, herbatę i coś słodkiego.
 9. Poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny możemy dzisiaj nabyć w holu przed kancelarią, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii.
 10. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy oglądać wystawę malarstwa młodego artysty Michała Leśniaka, pt.: “Ortografia”.
 11. Spotkanie kręgu biblijnego jutro o godz. 19.00.
 12. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii.
 13. Modlitewne spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ za tydzień o godz. 16.00.
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, która odbędzie się w najbliższy piątek. Wyjazd o 17.30 z pod “Domu Chleba”. Szczegółowy program w gablocie. Zapisy w zakrystii u s. Krystelli. Koszt autobusu: 35zł.
 15. Polecamy prasę katolicką. Dla dzieci grudniowy numer “Stasia” z adwentowym kalendarzem. Dla dorosłych: “Niedzielę” oraz “Gościa Niedzielnego”. W zakrystii są również kalendarze, książki oraz nowy magazyn pt. “Historia Kościoła”.
 16. W dzisiejszą niedzielę odbywają się wybory do Rady Dzielnicy Bieńczyce. Wybieramy radnych, którzy będą reprezentować nasze osiedla przez następne 5 lat. Głosować można w tych samych lokalach wyborczych co w wyborach do Sejmu i Senatu.
 17. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: 
  +Janina Sosnowska, 
  +Waleria Słowik, 
  +Halina Skulska-Kuras, 
  +Zdzisław Kamiński