Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną i Święto Miłosierdzia Bożego. Tradycyjne nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia zostanie odprawione o godz. 15.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Marka Ewangelisty (dzień imienin metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego), we wtorek św. Wojciecha (biskupa i męczennika, głównego patrona Polski), w czwartek św. Joanny Beretty – Molli, w piątek św. Katarzynę ze Sieny (dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy).
  3. W czwartek z racji wspomnienia naszej patronki św. Joanny zapraszamy do modlitwy wszystkie rodziny, bezdzietne małżeństwa, matki spodziewające sie potomstwa. Za jej pośrednictwem będziemy prosić Pana Boga o bł. i pokój w naszych sercach i w naszych domach.
  4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  5. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP, w czasie których modlić będziemy się za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie (zwłaszcza na Ukrainie), za rodziny i powołania kapłańskie. Nabożeństwa majowe odbywać się będą codziennie przez cały miesiąc majowy o godzinie 00, zaś w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będzie możliwość wsparcia na 13 – letniego Pawełka, który urodził się z Zespołem Downa i cierpi na dodatkowe schorzenia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Grupa rodzinna Al – Anon wznawia spotkania od poniedziałku (25.04) o godz. 18.00 w salce przy kościele nr 2.
  8. Siostry Służebniczki, które przyjęły pod swój dach dzieci z donieckiego domu dziecka proszą o pomoc modlitewną i materialną dla swoich ukraińskich podopiecznych w wieku od 7 miesięcy do 13 lat. Niezbędne artykuły żywnościowe i środki chemiczne będzie można umieszczać w koszach przy wejściu głównym kościoła przez cały tydzień. Bóg zapłać za okazaną pomoc i gest miłosierdzia. Szczegóły w gablocie.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Teresa PLAJZER
    + Krystyna KURBIEL