Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu

1. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy w 35 kopertach 3.900zł, co w sumie dało kwotę 21.180zł i 20 funtów.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w nim można zyskać odpust zupełny.
  3. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas.
  4. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 6.30, 8.00 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o 7.00. Na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.30 będzie można włączyć się w Duchową Adopcję dziecka poczętego. Polega ona na codziennym odmawianiu dziesiątki Różańca i specjalnej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego aborcją. Deklaracje możemy wziąć sprzed ołtarza św. Joanny. Wypełnioną przynosimy do kościoła.
  5. Zapraszamy w każdy piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o 7.30 oraz o 17.45, dla dzieci o 16.30 a dla młodzieży o 20.00. Za udział w nich możemy zyskać odpust zupełny. Można go uzyskać również w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego.
  6. Spotkanie formacyjne zelatorów Żywego Różańca w parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach 30 marca o godz. 16.00.
  7. Jednodniowa pielgrzymka 27.04 (sobota) na Śląsk Opolski. W programie: Sanktuarium Domku Loretańskiego, jedyne miasto w Polsce, w którym mieszkał i tworzył Ludwik van Beethoven, gdzie ukryto obraz Jasnogórski podczas Potopu Szwedzkiego, czyli Głogówek. Miasto wielu zabytków, jedno z najstarszych na Śląsku. Ponadto zamek w Mosznie o bajkowej architekturze, klasztor w Mochowie oraz sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Koszt 100zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 50zł.
  8. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Teresa Maćkowska, l. 77
    + Janusz Zienkiewicz, l. 73
    + Henryk Łuczyszyn, l. 64
    + Roman Jarosz
    + Józefa Grzegorczyk
    + Jan Pabian
    + Mirosław Sobolewski, l. 86
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.