Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w sobotę Adama i Ewy oraz wigilia Narodzenia Pańskiego, w przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  2. Z okazji imienin składamy Ks. Proboszczowi Adamowi serdeczne życzenia i polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  3. Dzisiaj dzieci ze scholki pragną podzielić się siankiem na stół wigilijny. Ofiary przy tym składane zostaną przeznaczone na rozwój scholki.
  4. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na ŚDM zaprasza na kiermasz kartek i ozdób świątecznych. Zachęcamy do udekorowania świątecznie swoich domów i przy okazji wsparcia wyjazdu naszej młodzieży na spotkanie z Papieżem.
  5. Przy głównym wejściu zostały wystawione kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  6. Poświęcone opłatki, świece Caritas na stół wigilijny, a także książki Białego Kruka pod choinkę możemy nabyć u sióstr w holu przed kancelarią po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  7. Małżonków, którzy w mijającym roku przeżywali swoją 50 oraz 25 rocznicę ślubu, zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki: 1 stycznia o godz. 11.00 (Święto Świętej Rodziny przypada w tym roku w piątek). Zapraszamy także Jubilatów świętujących inne okrągłe rocznice ślubu. Będziemy modlić się o dar błogosławieństwa Bożego na dalsze lata dla Jubilatów oraz ich rodzin. Małżonków prosimy o zgłaszanie swego udziału we Mszy świętej jubileuszowej w zakrystii lub kancelarii.
  8. Zapraszamy na kończące się w tym tygodniu roraty (dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00, dla dorosłych są codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano).
  9. Spowiedź przedświąteczna codziennie od poniedziałku do piątku podczas porannych Mszy świętych oraz popołudniu od godz.17.30.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  11. W piątek 23 grudnia od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii (w stycznie odwiedzin chorych nie będzie).
  12. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
  13. Msze św. w Boże Narodzenie oraz w święto św. Szczepana w porządku niedzielnym.
  14. Wraz z młodzieżą serdecznie zapraszamy na premierę jasełek noszących tytuł: “Gwiazda Betlejemska”, która odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01), po Mszach świętych o godz. 11.00 i 18.00.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy ostatni podwójny numer naszej parafialnej gazety: “W Rodzinie Józefa” z programem wizyty duszpasterskiej oraz wieloma ciekawymi artykułami. Dla najmłodszych tradycyjnie polecamy styczniowy numer miesięcznika “Staś”.
  16. Redakcja “WRJ” prosi o podzielenie się osobistym świadectwem spotkania ze św. Janem Pawłem II. Świadectwo można przesłać na adres mailowy redakcji (wrj_redakcja@interia.pl) lub przekazać ks. Wojciechowi.
  17. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Witold Bugaj,
    +Marian Abramski,
    +Jan Kawa,
    +Leon Michalczyk
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…