Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna, 30.04.2023

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika; we wtorek – wspomnienie św. Atanazego; w środę – uroczystość NMP Królowej Polski; w czwartek – wspomnienie św. Floriana, w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczaka; w sobotę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  2. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla. Zapraszamy małżeństwa, rodziny oraz matki w stanie błogosławionym.
  3. W środę, z racji uroczystości, Msze święte w porządku niedzielnym, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. Nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.15.
  5. W I czwartek spowiedź podczas mszy porannych, po południu od godz. 17.30.
  6. W I piątek spowiedź podczas mszy porannych oraz po południu od godz. 16.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci oraz kandydatów do bierzmowania z klas VII, po niej spotkanie dla nich w dolnym kościele. O godz. 18.30 msza św. wynagradzająca NSPJ. Młodzież oazową oraz kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na Wieczernik do dolnego kościoła na godz. 19.30.
  7. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00, po niej nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii.
  8. 27 maja zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe oraz osoby chętne na pielgrzymkę do Strachociny – sanktuarium św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski, aby zawierzyć siebie i naszą Ojczyznę Bogu poprzez Serce Maryi, naszej Matki i Królowej. Odwiedzimy również Miejsce Piastowe. Zapisy w zakrystii, koszt 80zł, przy zapisie zaliczka 30zł.
  9. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 10 czerwca. W programie udział w spotkaniu Apostolatu Margaretka, któremu przewodniczył będzie bp Robert Chrząszcz. Koszt autokaru 35 zł, zapisy w zakrystii u siostry Krystelli.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.