Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocy – Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się dzisiaj w sposób szczególny o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci NMP, zaś w tygodniu majówki odbywają się o godzinie 18.00.
  2. Dzisiaj młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony zaprasza do kawiarenki na kawę, herbatę i ciastko. Przy tej okazji będzie możliwość ich finansowego wsparcia.
  3. W poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich pragnących zgłębić wiedzę z Pisma Świętego do salki multimedialnej na Krąg Biblijny.
  4. W sobotę w sali św. Józefa o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę w ramach Niedzieli Powołań gościć będziemy kleryków wraz z diakonem z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Wygłoszą oni do nas Słowo Boże i razem z nami będą się modlić o nowe powołania kapłańskie.
  6. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na inwestycje w naszej Parafii.
  7. 16.00 odbędzie sie modlitewne spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława (biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej). Jest to dzień imienin naszego drogiego ks. Prałata. Pamiętajmy o nim w sposób szczególny tego dnia w naszych modlitwach, dziękując Bogu za jego ofiarną służbę kapłańską w naszej Parafii; w piątek Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; w sobotę – św. Macieja (apostoła).
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Rozpoczął się maj – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Jedną z form naszej religijności maryjnej jest pielgrzymowanie do Jej sanktuariów. Odpowiadając na prośbę wielu z Was organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej dnia 28.05 (sobota). Wyjazd spod Domu Chleba o godz. 8.00. Chcemy udać się do naszej Matki, aby Jej sercu zawierzyć świat, Kościół, naszą Parafię i wszystkie sprawy, które nosimy w naszych sercach. W programie pielgrzymki m.in. Eucharystia, zwiedzanie Sanktuarium, Dróżki MB. Nie zabraknie czasu na osobistą modlitwę i odpoczynek. Zapisy w zakrystii.
  11. Apostolat Margaretka zaprasza na XVI Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej
    11 czerwca. W programie Droga Krzyżowa, konferencja i Eucharystia z ks. bp Robertem Chrząszczem. Wyjazd spod Domu Chleba o 7.00, koszt 30 zł. zapisy w zakrystii.
  12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Halina GERAS,
    + Zenon SIEDLARZ