Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę Grupa Caritas naszej parafii zebrała do puszek na rzecz pomocy poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji kwotę 6 tys. zł. Bóg zapłać. Ofiara zostanie przekazana potrzebującym za pośrednictwem Kurii Metropolitalnej.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy: dzisiaj św. Jana Bosco, we wtorek – święto Ofiarowania, w środę – św. Błażeja (biskupa i męczennika), w piątek – św. Agaty (dziewicy i męczennicy), w sobotę – św. Pawła Miki i Towarzyszy.
  3. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte
    z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 oraz o 18.30. Nie będzie mszy o godz. 7.00. Na Mszach Świętych nastąpi poświęcenie gromnic. Tego dnia przypada XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Składamy najserdeczniejsze  życzenia naszym Czcigodnym Siostrom Służebniczkom i polecamy modlitwie parafian. Z racji I wtorku miesiąca na godz. 18.30 zapraszamy na nowennę do św. Joanny małżeństwa z naszej Parafii i Domowego Kościoła, narzeczonych oraz matki spodziewających się potomstwa.
  4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań kapłańskich na godz. 18.00 oraz spowiedź od godz. 17.30.
  5. W I piątek miesiąca spowiedź podczas Mszy porannych oraz po południu od 16.45. Nabożeństwo eucharystyczne o 18.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci, natomiast młodzież bierzmowaną zapraszamy na Wieczernik o godz. 19.30.
  6. W I sobotę od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych naszej Parafii. Prosimy o ich zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii. Po mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające NMP.
  7. W zakrystii można odebrać płyty ze zdjęciami z jubileuszów z Niedzieli Świętej Rodziny.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał sie nowy miesięcznik dla najmłodszych “STAŚ”, a w nim o historii święta Matki Bożej Gromnicznej, Środzie Popielcowej w dawnej Polsce, Kalendarz Wielkopostny, Droga Krzyżowa dla dzieci, wyklejanki, kolorowanki, zagadki i wiele innych ciekawych artykułów.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Maria Chwistek
    + Andrzej Skałka
    + Krzysztof Gębala
    + Marek Batko
    + Helena Konik
    + Ewa Niedopytalska
    + Fryderyk Kurnik
    + Kazimierz Rusznica
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…