Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Bosco, w środę – święto Ofiarowania Pańskiego, we czwartek – św. Błażeja, w sobotę – św. Agaty (dziewicy i męczennicy), w niedzielę – św. Pawła Miki i Towarzyszy (męczenników z Japonii)
 2. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy na nowennę do św. Joanny małżeństwa, narzeczonych oraz matki spodziewających się potomstwa. Za jej pośrednictwem będziemy wypraszać u Boga potrzebne łaski i błogosławieństwo.
 3. W środę święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte o godz. 6.30, 8.00 oraz o 18.30. Nie będzie mszy o godz. 7.00. Na Mszach Świętych nastąpi poświęcenie gromnic. Ponieważ jest to ostatni dzień śpiewania kolęd w kościele zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania już od godz. 18.00, a po mszy św. na krótki koncert kolęd w wykonaniu grup parafialnych.
 4. Tego dnia przypada także XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Składamy najserdeczniejsze życzenia naszym Czcigodnym Siostrom Służebniczkom i polecamy modlitwie parafian. Składka z tego dnia przeznaczona zostanie na zakony kontemplacyjne.
 5. W I czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań kapłańskich na godz. 18.00 oraz spowiedź od godz. 17.30.
 6. W I piątek miesiąca spowiedź podczas Mszy porannych oraz po południu od 16.30. Nabożeństwo eucharystyczne o 18.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci, natomiast młodzież bierzmowaną zapraszamy na Wieczernik o godz. 19.30.
 7. W I sobotę od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych naszej Parafii. Prosimy o ich zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii. Po mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające NMP.
 8. W pierwszą niedzielę lutego po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji młodzieży, a po niej spotkanie grupy wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i środy od 16.00 do 18.00, we wtorki od 8.00 do 9.00, a w czwartki od 19.00 do 20.00 (sprawy małżeńskie, wypis metryk).
 10. W sobotę 5 marca odbędzie się jednodniowa pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd z pod “Domu Chleba” o godz. 4.30, a powrót ok. 22. Koszt: 80zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Bogusława.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Marek SZLACHTA
  + Genowefa WYTRWAŁ
  + Jan KOTARBA
  + Alicja ŁADYGA
  + Teofila RACIBORSKA
  + Maria SKÓRA
  + Janina ORLIKOWSKA
  + Jan KURAL