Ogłoszenia duszpasterskie: Niedziela Palmowa – 02.04.2023

1. Rozpoczynamy dziś obchody Wielkiego Tygodnia. Uroczyste błogosławieństwo palm z procesją na Mszy Świętej o godz. 13.00. Nabywając przed kościołem palmy, wspieramy wyjazd młodzieży na ŚDM. Gorzkie Żale o godz. 17.00.
  2. Dzisiaj przypada kolejna rocznica przejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca. Ulicami Krakowa przejdzie BIAŁY MARSZ. Początek o godz. 13:30 przy Kamieniu Papieskim na Błoniach, przemarsz ulicami miasta na Rynek Główny. O godz. 15:00 Uroczysta Msza Święta  w Bazylice Mariackiej.
  3. Także dzisiaj o godz. 19.00 rusza 17. Nowohucka Droga Krzyżowa z kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej w kierunku Opactwa Cystersów w Mogile.
  4. Dziś wieczorem od 20.00-22.00 czuwanie pod Oknem Papieskim: “Wdzięczni Janowi Pawłowi II”. Część czuwania poprowadzi nasza oazowa młodzież.
  5. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której możemy oglądnąć wystawę malarstwa Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej pt. “Pasja”.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu oraz na potrzeby hospicjum św. Łazarza.
  7. Możliwość spowiedzi przedświątecznej w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od 17.30 do 19.00.
  8. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek i środę od 16.00 do 17.30, we wtorek od 8.00 do 9.00. W Wielki Czwartek kancelaria będzie zamknięta.
  9. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla.
  10. W Wielki Czwartek różaniec w intencji kapłanów o godz. 17.45, Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po niej przeniesienie NS do Ciemnicy. Godzina Święta o 22.00. Zakończenie adoracji o godz. 23.00.
  11. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Początek adoracji w Ciemnicy o godz. 7.00. Jutrznia prowadzona przez młodzież o 8.00. Droga Krzyżowa o 15.00 połączona z nowenną przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. W następne dni będziemy ją odprawiać 15 minut przed Mszą św. Liturgia Męki Pańskiej o 18.30. Po niej przeniesieni NS do Grobu Pańskiego i śpiew Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa o 22.00. Następnie czuwanie mieszkańców parafii, zgodnie z planem w gablocie.
  12. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Jutrznię. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od 9.00 do 14.00. Przy tej okazji odbędzie się tradycyjna zbiórka żywności dla potrzebujących. Zespół charytatywny prosi, aby żywność była odpowiednio opakowana lub zabezpieczona, aby można było ją ofiarować potrzebującym. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy podczas odnowień przyrzeczeń chrzcielnych.
  13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
  14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazety.
  16. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Sylwester Goły,
    + Stefan Repetowski,
    + Józef Drewniak,
    + Helena Madej
    + Zdzisław Grzybek
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…