Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Palmowa

1. Spotkanie formacyjne Róż Różańcowych dziś po Mszy św. o 9.00.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  3. Zapraszamy na Nowohucką Drogę Krzyżową, początek dziś o 19.15 przy kościele Księży Pallotynów.
  4. Spowiedź przedświąteczna będzie w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do 19.00.
  5. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 18.30. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy . O 22.00 Godzina Święta. O 23 zakończenie adoracji.
  6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Początek adoracji w Ciemnicy o 7.00. Jutrznia o 8.00. Chorych zgłoszonych w kancelarii lub zakrystii odwiedzimy z posługą sakramentalną od 8.30. Droga Krzyżowa o 15.00 i zarazem początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W następne dni będziemy ją odprawiać 15 minut przed Mszą św. Liturgia Męki Pańskiej o 18.30. Po niej przeniesieni Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i śpiew Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa o 22.00. Następnie czuwanie nocne.
  7. W Wielką Sobotę Jutrznia o 8.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od 9 do 14. Ostatnie poświęcenie o 17.00. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o 20.00, przynosimy świece.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o 6.00 a po niej Msza św. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym.
  9. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna: w poniedziałek między 16 a 17, we wtorek od 8 do 9, w środę od 16 do 17. W czwartek, piątek i sobotę kancelaria nieczynna.
  10. Pielgrzymka na Śląsk Opolski 27 kwietnia, szczegóły na plakacie. Wyjazd będzie o godz. 5.00 rano.
  11. Planujemy pielgrzymkę do Krosna i Sanoka. Termin 25-26 maja. W planie m.in. sanktuarium NMP w Krośnie, zwiedzanie fabryki szkła w Krośnie, muzeum ikon w Sanoku oraz dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Koszt 200zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Szczegóły na plakacie.
  12. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki do Wadowic.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Małym Gościu płyta Arki Noego.
  14. Do wieczności odeszli:
    + Janina Saracka, l. 91
    + Feliksa Stachura
    + Władysława Jabłońska, l. 80
    + Helena Bojkowska
    + Anna Nosalska
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.