Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Palmowa

1. Msze św. będą odprawiane bez udziału wiernych w intencjach, które zostały zamówione. Intencje znajdują się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w kościele są odwołane. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej w piątek za pośrednictwem Radia Maryja o 15.00 lub Pierwszego Programu Polskiego Radia o 18.30. Gorzkie Żale transmituje Radio Maryja w niedzielę o 18.00.
  3. Pozostaje otwarta Kaplica Wieczystej Adoracji, zachęcamy do modlitwy. Przypominamy, że może w niej przebywać najwyżej pięć osób.
  4. Kancelaria zamknięta do odwołania. Możemy kontaktować się z Księdzem Dyżurnym przez telefon. Ksiądz jest do naszej dyspozycji.
  5. Prosimy, by odpowiednio wcześniej skorzystać ze spowiedzi. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwa od 27 lutego do 7 czerwca 2020 r. W tym czasie jesteśmy zobowiązani przykazaniem kościelnym do przyjęcia Komunii Świętej.
  6. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w salkach, od poniedziałku do piątku, od godz. 17.30 do 18.30. O godz. 18.30 możliwość przyjęcia Komunii Świętej w kościele. Prosimy, by ze spowiedzi korzystały osoby, które tego naprawdę potrzebują.
  7. Nie będzie możliwości udziału wiernych w celebracjach Triduum Paschalnego. Kapłani będą sprawować obrzędy liturgiczne sami, z udziałem koniecznej asysty.
  8. Będzie możliwość indywidualnej adoracji w “Grobie Pańskim”, który w tym roku urządzony będzie w kaplicy wieczystej Adoracji. Należy jednak pamiętać, że w kaplicy nie może znajdować się więcej niż 5 osób jednocześnie.
  9. Nie będzie tradycyjnego poświęcania pokarmów na stół wielkanocny. Na stronie internetowej parafii została umieszczona modlitwa, której można użyć przed rozpoczęciem wspólnego, świątecznego posiłku.
  10. Na stronie internetowej parafii: www.parafia.kalinowe.pl transmitowane będą następujące celebracje:
    – Niedziela Palmowa – 5 kwietnia – godz. 11.00 Msza Święta
    – Wielki Czwartek – 9 kwietnia – godz. 18.30 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
    – Wielki Piątek – 10 kwietnia – 15.00 Droga Krzyżowa, 18.30 Liturgia Męki Pańskiej
    – Wigilia Paschalna – 11 kwietnia – 20.00
    – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia – 6.00 – Rezurekcja, Msza Święta
    Ponadto każdego dnia o 20.30 transmisja Różańca na stronie facebookowej naszej parafii.