Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ofiary.
  3. Zostali pobłogosławieni nowi lektorzy dla naszej parafii. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i serdecznie gratulujemy.
  4. Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych o 7.30 oraz o 17.45. Dla dzieci o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży o 20.00.
  5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 12 kwietnia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 19.30 w dolnym kościele.
  6. “Rekolekcje dla Przyjaciół” prowadzone przez ks. Proboszcza i ks. Szczepaniaka rozpoczną się w naszym kościele w piątek o  20.00, nauka w sobotę także o  20.00, a w niedzielę połączona z Mszą św. o 15.00. To ostatnia szansa na skorzystanie z rekolekcyjnych nauk.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Postarajmy się o skorzystanie ze spowiedzi świętej i przeżywanie tych dni z czystym sercem. W niedzielę podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy palmy.
  8. Palmy można będzie nabyć przed każdą Mszą św. Będą je rozprowadzać chłopcy z chóru Pueri Cantores razem z rodzicami. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby fundacji „Ars bonum”, która troszczy się o rozwój muzyczny chórzystów.
  9. Spotkanie formacyjne Róż Różańcowych po Mszy św. o 9.00.
  10. Msza św. dla dzieci z uroczystym poświeceniem palm i procesją o 13.00.
  11. Ostatnie miejsca na jednodniową pielgrzymkę 27.04 (sobota) na Śląsk Opolski. W programie: Sanktuarium Domku Loretańskiego, jedyne miasto w Polsce, w którym mieszkał i tworzył Ludwik van Beethoven, gdzie ukryto obraz Jasnogórski podczas Potopu Szwedzkiego, czyli Głogówek. Miasto wielu zabytków, jedno z najstarszych na Śląsku. Ponadto zamek w Mosznie o bajkowej architekturze, klasztor w Mochowie oraz sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Koszt 100zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 50zł.
  12. Są jeszcze 3 ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Libanu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  13. W zakrystii można zapisać się na zdjęcia z pielgrzymki do Wadowic.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym film o św. Ignacym Loyoli.
  15. Można jeszcze nabyć nasze parafialne czasopismo „W rodzinie Józefa”.
  16. III LO zaprasza na dzień otwarty 13 kwietnia od 9.00 do 13.00.
  17. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Czesław Muskała, l.84
    + Maria Pyż -Korman, l. 92
    + Anna Nosalska
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.