Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej zapraszamy na chwile refleksji przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii na krótkie spotkanie do salki katechetycznej.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek Najświętszej Maryi Panny z Lurdes. Wtedy przypada XXIX Światowy Dzień Chorego. Pomyślmy o chorych z naszych rodziny, z sąsiedztwa i wspierajmy ich nie tylko modlitwą, ale również potrzebną pomocą pamiętając, że cokolwiek uczynimy jednemu z tych najmniejszych, czynimy samemu Jezusowi; w niedzielę – śś. Cyryla i Metodego – patronów Europy
  4. We wtorek po Mszy wieczornej Apostolat Margaretka zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej) odbędzie się koncert organowy, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nasz nowy parafialny miesięcznik W Rodzinie Józefa, a w nim ciekawe artykuły o sakramencie chrztu i o radach ewangelicznych, o procedurach beatyfikacji i kanonizacji, o prawdziwych Aniołach trwających przy chorobie, o rozpoczynającym się Wielkim Poście oraz szczegółowy plan nadchodzących parafialnych rekolekcji.
  7. Dla najmłodszych “STAŚ”, a w nim o historii święta Matki Bożej Gromnicznej, Środzie Popielcowej w dawnej Polsce, Kalendarz Wielkopostny, Droga Krzyżowa dla dzieci, wyklejanki, kolorowanki, zagadki i wiele innych ciekawych artykułów.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Andrzej Gądek
    + Krystyna Stępińska
    + Stanisław Szymoniak
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…