Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie, 13.05.2024

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – święto św. Macieja apostoła, w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, w przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Z okazji imienin składamy p. organiście Maciejowi serdeczne życzenia i zarazem gratulację obrony pracy doktorskiej pt.: “Idea wariacyjności w twórczości organowej F. Liszta i jej wpływ na interpretację dzieła”.
  3. Nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.15. W tym tygodniu szczególnie modlimy się w intencji młodzieży, która za tydzień przyjmie sakrament bierzmowania.
  4. Msze święte dla kandydatów do bierzmowania: w czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o 18.30 – z rodzicami.
  5. Młodzież oazowa zaprasza dzisiaj do kawiarenki po Mszach o godz.: 9:00, 11:00 i 13:00. Składane ofiary są wsparciem dla oazy.
  6. Spotkanie kręgu biblijnego w poniedziałek o godz. 19:15.
  7. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy oglądnąć wystawę fotografii Małgorzaty Pióro oraz Łukasza Opalińskiego pt.: “Przenikanie -opowieści huculskie”.
  8. W tym toku ks. Proboszcz obchodzi jubileusz 40-lecie kapłaństwa. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą dziękczynną w jego intencji o godz. 11.00.
  9. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ za tydzień o godz. 16:00.
  10. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) składka inwestycyjna na potrzeby parafii.
  11. Zapraszamy na nocne czuwanie na Jasnej Górze: 23/24 maja. Zapisy w zakrystii.
  12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 8 czerwca. Zapisy w zakrystii.
  13. Biuro Radia Maryja organizuje wyjazdy na Krzeptówki i Jasną Górę, szczegóły w gablocie.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy książki “Białego Kruka”, a dla dzieci miesięczniki: miesięczniki: “Staś” oraz “Mały Gość”.
  15. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Zofia Gmińska,
    + Maria Wrona,
    + Stanisław Mars
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…