Ogłoszenia duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła, 03.09.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w piątek – święto Narodzenia NMP czyli Matki Boskiej Siewnej.
  2. Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami w dniach 6-8 września przez tych, którzy nawiedzą miejsca związane z życiem św. Stanisława: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa na Skałce.
  3. W przyszłą niedzielę (10 września) w miejscowość Markowa w archidiecezji przemyskiej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina – rodzice Józef i Wiktoria wraz z siedmiorgiem dzieci, w tym z dzieckiem nienarodzonym, które w chwili śmierci było pod sercem matki.
  4. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. dla szkół podstawowych o godz. 8:00.
  5. Kancelaria parafialna od tego tygodnia będzie czynna: w poniedziałki i środy od godz. 16.00-18.00, we wtorki od godz. 8.00-9.00, w czwartki od 19.00 do 20.00.
  6. Spotkanie dla osób modlących się w margaretkach będzie jutro (w poniedziałek) po wieczornej mszy św. w salce multimedialnej.
  7. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla. Zapraszamy małżeństwa, rodziny oraz matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej adoracja NS w kaplicy do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim, z modlitwą różańcową w intencji osób przeżywających kryzysy małżeńskie.
  8. W I czwartek miesiąca spowiedź od godz. 18.00. Począwszy od tego czwartku powracamy do wspólnego odmawiania w kościele różańca w intencji kapłanów o godz. 17.45.
  9. W niedzielę 17 września odbędzie się Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (w programie: 9.00 – droga krzyżowa, 11.30 – Eucharystia). Wyjazd autokaru o godz. 7.00 z pod “Domu Chleba”, koszt 40 zł, zapisy w zakrystii.
  10. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.seminarium-krakow.pl
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.