Ogłoszenia Duszpasterskie: XXII Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym w piątek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  2. W środę 1.09 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00.
  3. Okazja do spowiedzi świętej będzie w I czwartek od godz. 17.30 oraz w I piątek od godziny 16.30.
  4. Z okazji I soboty w tym tygodniu odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii.
  5. Serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Lenartowi za cztery lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii, zwłaszcza troskę o “Pueri Cantores” i życzymy  Bożego błogosławieństwa w nowych zadaniach spełnianych w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
  6. Jednocześnie serdecznie witamy nowego księdza wikariusza – Marcina Filara, który przychodzi do nas z parafii w Myślenicach. Życzymy owocnej pracy.
  7. W tym tygodniu kancelaria jest czynna w środę od godz. 16.30 i w czwartek od godz. 19.30.
  8. Wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę o godz. 7.00 z pod “Domu Chleba” (o godz. 9.00 droga krzyżowa, o godz. 11.30 Msza św. której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski). Powrót ok. 16. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii, koszt 30zł.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli:
    +Feliks Zybała
    +Jadwiga Dera
    +Piotr Wójcik
    +Julia Wolak
    +Józef Kwoka
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…