Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę września. Zachęcamy Parafian do duchowego uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych Sług Bożych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma (biskupa i doktora Kościoła), we wtorek: święto Podwyższenia Krzyża (odpust w Mogile), w środę – NMP Bolesnej, we czwartek – Korneliusza i Cypriana (męczenników), w sobotę – święto Stanisława Kostki (patrona Polski)
  3. W każdy czwartek przed wieczorną mszą św. o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
  5. W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 w parafii św. Maksymiliana w Mistrzejowicach odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe “Grupy 24”. Spotkanie rozpocznie się wspólną Eucharystią, po której organizatorzy zapraszają na wspólną agapę.
  6. Lektorów i ministrantów naszej parafii – także tych, którzy w czasie epidemii nie pojawiali się przy ołtarzu – zapraszamy na zbiórkę we wtorek o godz. 19.00 w salce. Chłopców z klasy czwartej i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 13.00 w kościele. Szczegóły u ks. Marcina.
  7. Zapraszamy dzieci (dziewczynki i chłopców) ze szkoły podstawowej na spotkanie scholki i Oazy Dzieci Bożych w każdy czwartek o godz. 16.00.
  8. Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży i dorosłych na spektakl “Pogodynka” w wykonaniu teatru Grupa Misterium w Myślenicach. Jest to pełna wzruszeń i śmiechu opowieść o nadziei i przemijaniu. Wyjazd w sobotę o godz. 15:30, zbiórka przy kościele. Zapisy na listę w zakrystii – koszt przejazdu to 15 zł, udział w spektaklu jest bezpłatny, a przy wyjściu można złożyć ofiarę na działalność teatru.
  9. Trwają przesłuchania do chóru chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph. Chętnych chłopców w wieku od pierwszej klasy szkoły podstawowej zapraszamy w piątek na godz. 18.45 do salki parafialnej przy naszej plebanii. Polecamy serdecznie rozpoczęcie tej przygody z muzyką pod okiem doświadczonych Pedagogów.
  10. W naszej parafii trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy kościele. Osoby chętne do podjęcia systematycznej adoracji – jedną, wybraną godzinę w tygodniu – proszone są o kontakt z ks. Bogusławem.
  11. Centrum Kształcenia Ustawicznego – bezpłatne liceum i szkoła policealna dla dorosłych na os.Szkolnym 21, zaprasza do zapisów do szkół do końca września”.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W specjalne wydania “Gościa Niedzielnego” poświęcone jest dzisiejszej uroczystości beatyfikacyjnej Sług Bożych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Czackiej. Do nabycia w zakrystii kalendarze w cenie 8 zł.
  13. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli:
    + Jan WÓJCIK
    + Krystyna SZAŁKOWSKA
    +Kazimierz STELMACH
    + Jan GNIADEK
    +Krystyna RADOŃ
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…