Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu, 03.12.2023

1. W kalendarzu liturgicznym wypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Barbary, w środę – św. Mikołaja, w czwartek – św. Ambrożego, w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Zapraszamy na roraty. Msze Święte z kazaniem dla dorosłych będą o godz. 6:00 rano, a dla dzieci o godz. 18:00 – od poniedziałku do piątku.
  3. W czasie Adwentu zmianie ulegają godziny Mszy św. odprawianych w tygodniu (od poniedziałku do soboty). Godziny Mszy św. są następujące: 6:00, 7:00 oraz 18:00 (nie ma Mszy o godz. 6:30 ani o godz. 18:30).
  4. Spowiedź codziennie na roratach, rano i wieczorem.
  5. Prosimy o składanie trwałej żywności do koszy w przedsionku kościoła, która zostanie przekazana w formie świątecznych paczek osobom potrzebującym.
  6. Od dzisiejszej niedzieli czytane są nowe wypominki. Tradycyjnie już zostały podzielone na dwie części. Pierwszą czytamy dzisiaj, a drugą za tydzień i tak na zmianę. (Ze względu na dużą ilość wypominanych, w niektórych przypadkach długą listę imion zastępowaliśmy nazwiskiem, pisząc np. zmarli z rodz. Nowaków). Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać do ks. Bogusława lub siostry Krystelli.
  7. Spotkanie Apostolatu Margaretka w poniedziałek o godz. 19:00 w sali multimedialnej.
  8. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla. Zapraszamy małżeństwa, rodziny oraz matki w stanie błogosławionym.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych schola dziecięca “Pociechy św. Józefa” będzie rozprowadzać sianko i pierniczki świąteczne. Ofiary przy tej okazji złożone zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dzieci i działalność scholi. Dziękujemy za wsparcie.
  10. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po Mszy św. o godz. 9:00.
  11. Poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny możemy dzisiaj nabyć w holu przed kancelarią, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii.
  12. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy oglądać wystawę malarstwa młodego artysty Michała Leśniaka, pt.: “Ortografia”.
  13. W następną niedzielę, czyli 10 grudnia, odbędą się wybory do Rady Dzielnicy Bieńczyce. Wtedy wybierzemy radnych, którzy będą reprezentować nasze osiedla przez następne 5 lat. Głosować można w tych samych lokalach wyborczych co w wyborach do Sejmu i Senatu.
  14. Polecamy prasę katolicką. Dla dzieci grudniowy numer “Stasia” z adwentowym kalendarzem. Dla dorosłych: “Niedzielę” oraz “Gościa Niedzielnego”. W zakrystii są również kalendarze na przyszły rok oraz książki, które mogą posłużyć jako prezent. Jest także nowy magazyn Gościa Niedzielnego, pt. “Historia Kościoła”.
  15. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Barbara Gancarz,
    +Elżbieta Wierzba,