Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w poświęcenia organów w naszej świątyni w ubiegłą niedzielę. Szczególnie dziękujemy naszemu chórowi Pueri Cantores na czele z ks. Grzegorzem, p. Organiście oraz wszystkim, którzy uświetnili naszą uroczystość. Składamy gorące Bóg zapłać W zakrystii można zapisać się jeszcze na film DVD z tej niecodziennej uroczystości w historii naszej parafii. Koszt 20 zł.
  2. Przed kościołem można złożyć jałmużnę adwentową, która będzie przeznaczona na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii. Przy głównym wejściu zostały wystawione kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla potrzebujących.
  3. Od obecnej niedzieli czytane są nowe wypominki. Ze względu na dużą ilość wspominanych zmarłych zostały one podzielone na dwie części. Pierwsza część jest czytana dziś, a druga za tydzień i tak na zmianę.
  4. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie dla dorosłych o 6.00 rano od poniedziałku do soboty. Roraty dla dzieci ze specjalnym dla nich kazaniem o 18.00 od poniedziałku do soboty. W czwartki na Roraty zapraszamy szczególnie młodzież, dla której po Mszy św. będzie śniadanie w salce.
  5. Zwracamy uwagę na zmianę godzin Mszy św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty: 6.00, 7.00 oraz 18.00. Nie ma Mszy św. o 6.30 ani o 18.30.
  6. Pierwszy wtorek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z nowenną do św. Joanny Beretty Molla. Po nabożeństwie błogosławieństwo rodzin z dziećmi i matek w stanie błogosławionym.
  7. Pierwszy czwartek – spowiedź od godz. 17.30.
  8. Pierwszy piątek. Spowiedź podczas Mszy rannych oraz po południu od godz. 16.00. O 17.00 Msza św. a o 18.00 Roraty dla dzieci. O 19.30 Wieczernik, który jest obowiązkowy dla kandydatów do bierzmowania.
  9. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze św. o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. To szczególny dzień, kiedy swoje święto obchodzą nasze Siostry Służebniczki. Składamy Siostrom najserdeczniejsze życzenia, dziękujemy za posługę w naszej parafii i polecamy w modlitwie.
  10. W sobotę odwiedzimy chorych zgłoszonych w zakrystii lub kancelarii. Odwiedziny rozpoczniemy wyjątkowo od godz. 9.00.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.
  12. Wszystkie małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25 i 50 -lecia ślubu pragniemy zaprosić 30 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
  13. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć w zakrystii. Cena świecy 8zł. Ofiara złożona powyżej tej kwoty zostanie w parafii na pomoc potrzebującym.
  14. Przypominamy, że dziś odbywają się wyboru do Rady Dzielnicy. Zachęcamy do zatroszczenia się o naszą małą Ojczyznę.
  15. Ukazała się nasza parafialna gazeta W Rodzinie Józefa, poświęcona w całości osobie śp. ks. Wojciecha Łosia. Zachęcamy do nabycia.
  16. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki do Miechowa.
  17. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Genowefa Gałdzińska, l. 81
    + Janusz Skrzela, l. 71
    +Michał Wołkowicz, l. 71
    +Stanisław Kościółek, l. 70
    +Teresa Derela, l. 78
    +Maria Kacprzycka
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.