Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocny rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Zachęcamy do pochylania się nad Słowem Bożym w zaciszu swojego domu.
  2. Przed wejściem do kościoła ofiarami do puszek jest możliwość wsparcia 13 – letniego Pawełka, który urodził się z Zespołem Downa i cierpi na dodatkowe schorzenia.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (tego dnia Msze święte w porządku niedzielnym);
    w środę – św. Floriana (patrona miasta Krakowa oraz strażaków i hutników);
    w czwartek św. Stanisława Kazimierczyka; w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  4. Z racji wtorkowej uroczystości kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  5. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, w czasie których modlimy się za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie (zwłaszcza na Ukrainie), za rodziny i powołania kapłańskie. Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie przez cały miesiąc majowy o godzinie 18.00, zaś w niedzielę o godz. 17.15.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca spowiedź od godziny 17.30.
  7. W pierwszy piątek spowiedź będzie możliwa podczas porannych mszy świętych, a po południu od godziny 16.30. O godzinie 17.00 zapraszamy na mszę świętą a o 18.00 na nabożeństwo majowe. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy do tradycyjnego Wieczernika na godz. 19.30.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, po której nastąpi nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Tego dnia od godz. 8.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych. Prosimy o ich zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
  9. W przyszłą niedzielę młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony zaprasza do kawiarenki na kawę, herbatę i ciastko. Przy tej okazji będzie możliwość ich finansowego wsparcia.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
  11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Michał  DUTKA
    + Krystyna FLISEK