Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Palmowa – 24.03.2024

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa i zarazem rozpoczęcie obchodów Wielkiego Tygodnia. Uroczyste błogosławieństwo palm z procesją na Mszy Świętej o godz. 13.00. Nabywając przed kościołem palmy, wspieramy wyjazd młodzieży na rekolekcje wakacyjne. Gorzkie Żale o godz. 17.00. Podczas wieczornej Mszy świętej liturgię ubogaci chór kameralny “Auxilium” (pod dyrekcją Stanisława Rzepieli).
  2. Także dzisiaj o godz. 19.00, z kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej w kierunku Opactwa Cystersów w Mogile, rusza 18. Nowohucka Droga Krzyżowa, której przewodniczył będzie bp Robert Chrząszcz.
  3. Możliwość spowiedzi przedświątecznej w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od 17.30 do 19.00.
  4. Rekolekcje “dla przyjaciół” od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w dolnym kościele o godz. 20:00.
  5. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek i środę od 16.00 do 17.30, we wtorek od 8.00 do 9.00. W Wielki Czwartek kancelaria będzie zamknięta.
  6. W Wielki Czwartek różaniec w intencji kapłanów o godz. 17.45, Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po niej przeniesienie NS do Ciemnicy. Godzina Święta o 22.00. Zakończenie adoracji o godz. 23.00.
  7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Początek adoracji w Ciemnicy o godz. 7.00. Jutrznia prowadzona przez młodzież o 8.00. Droga Krzyżowa o 15.00 połączona z nowenną przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. W następne dni będziemy ją odprawiać 15 minut przed Mszą św. Liturgia Męki Pańskiej o 18.30. Po niej przeniesieni NS do Grobu Pańskiego i śpiew Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa o 22.00. Następnie czuwanie mieszkańców parafii, zgodnie z planem w gablocie.
  8. W Wielką Sobotę o godz. 8:00 zapraszamy na Jutrznię z Godziną Czytań. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od 8:30 do 14:00. Przy tej okazji odbędzie się tradycyjna świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących. Zespół charytatywny prosi, aby żywność była odpowiednio opakowana lub zabezpieczona, aby można było ją ofiarować potrzebującym. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy podczas odnowień przyrzeczeń chrzcielnych.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.
  10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym.
  11. Bóg zapłać za ofiary składane w zeszłą niedzielę na inwestycje w naszej parafii. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.
  12. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy oglądać wystawę Anny Małeckiej-Beiersdorf pt.: “Sacrum z drewna i papieru”.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy naszą parafialną gazetę: “WRJ”, w której znajduje się program Triduum Paschalnego.
  14. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Lucyna Jaskólska,
    + Irena Kmiecik,
    + Elżbieta Piotrowska,
    + Bogdan Łysek
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…