Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątki droga krzyżowa dla dorosłych o 7.30 i 17.45, dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży o 19.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.
  2. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której możemy oglądnąć wystawę malarstwa Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej pt. “Pasja”. Wejście od strony kościoła.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane w zeszłą niedzielę na tacę, w kopertach i na konto parafialne oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Dzisiaj przed kościołem ofiarą do puszki możemy wesprzeć potrzeby hospicjum św. Łazarza.
  4. Wszystkich chętnych, zwłaszcza osoby, które nie uczestniczyły w rekolekcjach parafialnych, zapraszamy na “rekolekcje dla przyjaciół”, które w naszym kościele od poniedziałku do środy o godz. 19.30 wygłosi ks. Proboszcz.
  5. W piątek 31.03 o godz. 19.30 zapraszamy na muzyczną drogę krzyżową przygotowaną przez chór “Młodzi Duchem”, chór “Pueri Cantores” oraz Oazę, z akompaniamentem Adama i Macieja Banków oraz rozważaniami ks. Marcina.
  6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00, po niej nabożeństwo. Przedświąteczne odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie ich  w kancelarii lub zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Uroczyste błogosławieństwo palm z procesją na Mszy Świętej o godz. 13.00. Młodzież naszej parafii będzie sprzedawać palmy. Nabywając palmę wspieramy ich wyjazd na ŚDM.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 rusza 17. Nowohucka Droga Krzyżowa z kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej w kierunku Opactwa Cystersów w Mogile. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  9. Zapraszamy na niesamowitą pielgrzymkę do Meksyku, w terminie: od 30 stycznia do 10 lutego 2024 roku. W programie: pobyt w Sanktuarium MB z Guadalupe, zwiedzanie Meksyku, w tym piramid Azteków oraz kilka dniu odpoczynku w Acapulco nad Oceanem Spokojnym. Program dostępny w zakrystii. Zapisy u ks. Bogusława.
  10. Są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna (24-29 kwietnia) oraz 1 wolne miejsce na pielgrzymkę do Libanu (20-28 czerwca). Informacja u ks. Bogusława.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Elżbieta Gołąb,
    +Danuta Drużkowska
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…