Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła, 11.06.2023

1. W kalendarzu liturgicznymprzypada: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. Składamy serdeczne podziękowania za liczny udział w procesji Bożego Ciała, szczególnie za przygotowanie ołtarzy: Straży Honorowej, Domowemu Kościołowi, Różom Różańcowym i Oazie. Dziękujemy Siostrom, panu Organiście, chórowi, służbie liturgicznej, niosącym baldachim, chorągwie, świece, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom oraz ich rodzicom.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją dookoła kościoła: dziś o godz. 17.15, a w tygodniu o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
  4. W piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Począwszy od tego tygodnia ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii. Będzie ona czynna w środy od godz. 16.30 do 18.00 oraz w czwartki od godz. 19.15 do 20.00. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w godzinach pracy kancelarii (w sprawie pogrzebu można kontaktować się z księdzem dyżurnym, numer telefonu podany jest przy wejściu do kancelarii).
  6. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, zapraszamy do kawiarenki ŚDM. Składane tam ofiary przeznaczone są na wyjazd młodzieży do Lizbony.
  7. Zapraszamy na koncert dla św. Jana Pawła II, który odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 17.00. To ważne wydarzenie religijno-artystyczne objął patronatem Ks. Kard. Stanisław Dziwisz (więcej informacji na plakacie). Nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją we wtorek będzie wyjątkowo po wieczornej Mszy świętej.
  8. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni.
  9. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ za tydzień o godz. 16.00.
  10. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której można oglądać wystawę malarstwa Siergieja Szemieta, pt. “Pięć scen z życia św. Józefa i inne obrazy”.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Henryk Farat,
    +Felicja Baran,
    +Cecylia Bednarczyk,
    +Małgorzata Pogroszewska
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…