Ogłoszenia Duszpasterskie: XII Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę zwykłą i III niedzielę miesiąca. Składka z dzisiejszego dnia zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którym zależy na upiększeniu naszej świątyni.
  2. Dzisiaj o godz. 11.00 na mszy św. zaśpiewa Chór Purei Cantores Sancti Joseph, a po jej zakończeniu da on krótki koncert. O 16.00 modlitewne czuwanie Straży Honorowej.
  3. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa dzisiaj o 17.15, w tygodniu o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Po wieczornej Mszy Świętej (ok. godz. 19.00) zapraszamy na ostatni przed wakacjami koncert organowy. Wystąpią studenci Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie, w tym dwie studentki naszego Pana Organisty: Miriam Wójciak, Karolina Kusz oraz Piotr Górowicz.
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Alojzego Gonzagi (zakonnika), w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w niedzielę św. Cyryla z Aleksandrii
  6. We czwartek Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla III LO o godz. 8.00. Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy na mszę kończącą rok szkolny w piątek o godz. 8.00.
  7. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę Szlakiem kard. Wyszyńskiego.
  8. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer w Rodzinie Józefa (ostatni przed wakacjami), poruszający tematykę wzrastania do miłości czystej i odpowiedzialnej, a także propozycja owocnego spędzenia czasu w nadchodzących wakacjach.
  10. Jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy Rodziny Radia Maryja dn. 12 lipca 2021 r. Informacja i zapisy po mszach św. wieczornych przed kościołem. Informacja w gablocie różańcowej.
  11. Kuria Metropolitalna w Krakowie informuje, że z dniem 19 czerwca 2021 roku zostaje odwołana udzielona w Archidiecezji Krakowskiej dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.
  12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Tomasz BOBOLA
    + Teresa ŁAZARSKA
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…