Ogłoszenia Duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Brygidy, we wtorek św. Kingi, w środę św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w czwartek św. Joachima i Anny.
  2. Podczas wakacji kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
  3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia. Grupę z naszej parafii poprowadzi ks. Piotr Podwyszyński i ks. Jacek Bernacik. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do 29 lipca.
  4. Podczas pielgrzymki kończącej wakacje odwiedzimy Górę św. Anny ze wspaniałą Kalwarią. Następnie barokowe sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, katedrę w Świdnicy z obrazem Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych, a także zwiedzimy zamek Książ, którego historia skrywa wiele tajemnic. Pielgrzymka w dniach 25 do 27 sierpnia. Koszt 450zł.
  5. Pielgrzymka do Lublina, gdzie zobaczymy jedyną w Polsce kaplicę z zachowanymi bizantyjskimi malowidłami. Następnie odwiedzimy Lubartów z cudownym obrazem św. Anny. Zwiedzimy pałac w Kozłówce, jeden z niewielu w Polsce, gdzie zachowało się oryginalne wyposażenie. Później muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie. A także sanktuarium w Radecznicy, gdzie objawił się św. Antoni Padewski. Zwiedzimy także Zamość, najpiękniejsze renesansowe miasto w Polsce. Wstąpimy do Turobina, gdzie w kościele znajduje się “płaczący ołtarz”. Odwiedzimy Szczebrzeszyn, a także Sanktuarium w Krasnobrodzie z cudownym źródełkiem. Pielgrzymka w dniach 22 do 24 września. Koszt 500zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
  6. W zakrystii można zapisać się na zdjęcia z pielgrzymki do Gietrzwałdu.
  7. Stowarzyszenie “Dobrosław” przeprowadza zbiórkę na pomoc dla Kamila, który choruje na bardzo rzadką chorobę. Ofiary można złożyć wychodząc z kościoła. Bóg zapłać.
  8. Z racji środowego wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów na parkingu parafialnym.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Kazimierz Gładysz
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.